Polscy siatkarze awansowali do finału Mistrzostw Europy! Pokonali Bułgarię 3:0

Krzysztof Nałęcz
Na rozgrywanych w Turcji Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn Polacy w półfinale pokonali 3:0 Bułgarię i awansowali do finału. Po 26 latach zdobędą medal mistrzostw Europy. Co najmniej srebrny. Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 30:28, 25:20).

Pierwszy set po fenomenalnej grze gładko dla Polaków, ale drugi to dreszczowiec. Polska i Bułgaria miały po kilka setboli, ale ostatecznie ta partia dla Polski, po znakomitych, atomowych atakach Marcina Możdżonka.

W trzecim secie rozpędzeni Polacy osiągnęli wysoką przewagę 15:10 i do końca kontrolowali grę. Polacy nie mogli zatrzymać tylko Mateji Kazinskiego, ale to było za mało dla rywali i skąd inną świetna w tym turnieju Bułgaria (tylko jedna grupowa porażka z faworytem mistrzostw Rosją) została kompletnie rozbita przez znakomitych Polaków.

W drugim półfinale po dramatycznym meczu i tie breaku 17:15, Rosja przegrała z Francją 2:3.

Skład Polaków: Zagumny, Bąkiewicz, Pliński, Gruszka, Kurek, Możdżonek, Gacek (libero), Woicki, Bartman, Nowakowski, Jarosz, Gromadowski, Ignaczak (libero).