Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pożegnanie Mieczysława Jaroszewicza (zdjęcia, wideo)

Zbigniew Marecki
Mieczysław Jaroszewicz 31 lat kierował Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wczoraj oficjalnie pożegnał się z przełożonymi, podwładnymi i współpracownikami.
Pożegnanie Mieczysława JaroszewiczaPożegnanie Mieczysława Jaroszewicza.

Pożegnanie Mieczysława Jaroszewicza

Po 48 latach pracy zawodowej Mieczysław Jaroszewicz postanowił przejść na emeryturę. Stało się to, gdy marszałek województwa oficjalnie postanowił, że Marzenna Mazur, wychowanka dyrektora zostanie jego następczynią. Wczoraj w Pałacu Aureus w Słupsku odbyło się oficjalne pożegnanie dyrektora, w którym uczestniczyli najważniejsi ludzie w województwie, mieście i regionie. Trwało ponad trzy godziny.

Był czas na wspominkowy felieton filmowy o zawodowej karierze dyrektora i jego zawodowych osiągnięciach. Gratulacje składali mu marszałek województwa Mieczysław Struk, prezydent Słupska Maciej Kobyliński, szefowie muzeów działających w województwie, byli współpracownicy, dyrektorzy instytucji kulturalnych w mieście, współpracujące z muzeum instytucje, samorządy oraz stowarzyszenia ze Słupska i regionu.

Dyrektor otrzymał mnóstwo kwiatów i wiele prezentów, w tym sporą liczbę obrazów, reprodukcje znanych dzieł, okładkę "Polityki" z jego zdjęciem, a nawet własny portret w satyrycznym stylu. Ten ostatni podarowali mu pracownicy muzeum, którzy w wewnętrznym plebiscycie orzekli, że był najlepszym dyrektorem w historii tej placówki.

Ponadto dyrektor wysłuchał wielu pochwał i komplementów. Przypominano, że kochały się w nim młode dziewczyny, gdy jako młody człowiek uczył historii w szkole i gdy kierował słupskim Empikiem. Nadal jest też pamiętany jest jako mądry urzędnik w magistracie i urzędzie wojewódzkim, gdy Słupsk był stolicą województwa. Jego koledzy chwalili go jako dobrego kompana i wymagającego szefa, gdy trzeba było się zająć pracą.

Jednak najbardziej podkreślano to, że w ciągu 31 lat bardzo przyczynił się do rozwoju słupskiego muzeum, które w tym czasie nie tylko potroiło liczbę eksponatów, ale także stworzyło nową filię w Swołowie i promienieje na cały kraj wielką kolekcją dzieł Witkacego. Na dodatek niejako w spadku po dyrektorze jego następczyni otrzymała od marszałka województwa akt notarialny dotyczący darowizny dwóch spichlerzy przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku, gdzie w przyszłości powstanie zupełnie nowa i multimedialna odsłona słupskiego muzeum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza