Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawdziwy cud natury. Gdzie znajduje się Stevns Klint wpisany na listę UNESCO? (ZDJĘCIA)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Wideo
od 7 lat
Białe zbocze odbija się w turkusowej fali morza. Olśniewa i zapiera dech. Gdzie znajduje możemy podziwiać Stevns Klint? Nie tak daleko jakby się mogło wydawać. Miejsce to nazywane jest "duńskim Trzęsaczem". Dlaczego?

Przed nami czas planowania wiosennych i wakacyjnych wyjazdów. Jednym z naszych pomysłów na naprawdę udaną wycieczkę jest wyprawa do Danii, a w szczególności na wyspę Møn. Cóż tu się znajduje? A mianowicie wyjątkowe klify, które już w 2014 roku zostały wpisane na listę UNESCO, a powstały ponad 65 milionów lat temu na skutek uderzenia w Ziemię potężnego meteorytu.

Stevns Klint na wyspie Møn w Danii co roku przyciąga tłumy. Wyjątkowy klif ma wysokość 40 metrów i zlokalizowany jest pomiędzy zatokami Køge i Fakse - około 60 kilometrów na południe od Kopenhagi.

Duński Trzęsacz

Malowniczy klif jest popularnym celem wycieczek turystycznych, ale i nie tylko. Turyści podziwiają zwłaszcza kontrast pomiędzy bielą skał i turkusowo-błękitną barwą morza. Atrakcję stanowi też część XIII-wiecznego kościoła w Højerup (dun. Højerup gl. Kirke), który oberwał się do morza wraz z częścią wapiennej płyty dokładanie 16 marca 1928. Kościół nazywany jest przez Polaków "Duńskim Trzęsaczem". Wciąż możemy podziwiać ambonę oraz kościelne nawy. Kościół jest cały czas otwarty i bez problemu można się do niego dostać. Od strony morza znajduje się mały balkon, z którego możemy podziwiać turkusowe fale. Miejsce to szczególnie upodobali sobie zakochani, co roku w świątyni aż 400 par przysięga sobie dozgonną miłość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza