MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedstawiciele Parlamentu Hanzeatyckiego z wizytą w Markosie

oprac. Wojciech Frelichowski
Markos
W firmie Markos w Głobinie gościli przedstawiciele Parlamentu Hanzeatyckiego z Hamburga. Chcieli się zapoznać z realizacją projektu studiów dualnych w tym przedsiębiorstwie.

Parlament Hanzeatycki jest liderem programu, dysponując partnerom środki, dzięki którym pracownicy Markosu mogą bezpłatnie kształcić się na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. Beneficjentami są również m.in. Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku oraz Izba Rzemieślnicza ze Szczecina.

Jak informuje Karol Kotusiewicz, koordynator ds. public relation w Markosie, spotkanie podzielono na kilka etapów. Na początku podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i omówiono to, co już udało się osiągnąć. Rozmawiano o efektach oraz wyzwaniach, z którymi przyszło mierzyć się uczestnikom projektu. Następnie goście Markosu mieli okazję zwiedzić firmę, by na koniec spotkać się z pracownikami uczestniczącymi w programie studiów dualnych.

W założeniach studia dualne mają odpowiadać na potrzeby rynku pracy i powstają w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy uczestniczą w opracowywaniu planu kształcenia.

Studia dualne jako pierwsza na Pomorzu (i jako jedna pierwszych uczelni w Polsce) uruchomiła Akademia Pomorska, dzisiejszy Uniwersytet Pomorski. Kształcenie odbywa się w ścisłej współpracy z pracodawcą - firmą Markos. Innowacyjne trzyletnie studia na kierunku Logistyka Zielone Łańcuchy Dostaw otwierają przed studentami nowe perspektywy zawodowe.

- Projekt, w ramach którego realizujemy studia dualne na naszym lokalnym rynku, nosi nazwę 3LoE. Jest to projekt międzynarodowy, w ramach którego działają trójstopniowe Centra Doskonałości Zawodowej. Trójstopniowe, ponieważ szkolenia odbywają się na poziomie szkoły zawodowej, ponadpodstawowej oraz kursów doszkalających, a także w ramach szkół wyższych – przekazał Karol Kotusiewicz.

Przedstawiciele Markosu podkreślają, że spotkanie z delegacją z Parlamentu Hanzeatyckiego stanowiło okazję do podzielenia się doświadczeniem i sukcesami w zakresie realizacji studiów dualnych.

Parlament Hanzeatycki jest związkiem ponad 50 izb przemysłowych, handlowych i rzemieślniczych oraz innych organizacji w regionie Morza Bałtyckiego, których głównym celem jest wzmocnienie pozycji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).  Parlament Hanzeatycki jest niezależną organizacją non profit.

Firma Markos istnieje od 1991 r. Specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Wiodącymi produktami firmy MARKOS są obudowy elektrowni wiatrowych, łodzie ratunkowe i ratownicze, łodzie turystyczne, robocze oraz specjalnego przeznaczenia. Od 2001 roku udziałowcem firmy MARKOS jest jeden z głównych, wieloletnich klientów firmy, uznana niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza