Puchar Polski: Głos Pomorza Słupsk - Victoria Słupsk 3:2 (1:2)

Jarosław Stencel [email protected]
Piłkarze Głosu Pomorza (białe koszulki) w następnej rundzie zagrają ze Spartą Sycewice. Fot. Krzysztof Tomasik
W meczu rundy wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski na stadionie przy ulicy Sportowej w Ustce, Głos Pomorza Słupsk wygrał z Victorią Słupsk 3:2 (1:2).
Ustka. Puchar Polski: Glos Pomorza Slupsk - Victoria Slupsk 3:2 (1:2)

Pierwsza bramka padła już po pierwszej składnej akcji. Piłka chodziła jak po sznurku, dośrodkował Grzegorz Kubicki, piłka odbiła się od słupka, głową odegrał Krzysztof Nałęcz, a najwięcej sprytu pod bramką wykazał Sylwester Krawczyk. Po kilku minutach mogło być 2:0, ale po próbie wybicia piłki przez jednego z obrońców Victorii piłka trafiła w poprzeczkę. Po kwadransie do głosu doszli piłkarze Victorii.

Hubert Boba obronił strzał Michała Kramka. Po następnej akcji musiał wyjmować już piłkę z siatki do której trafił Franciszek Krawiecki. Krawiecki miał jeszcze jedną okazję, ale Boba ponownie okazał się lepszy. Goście wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, którego wykonawcą był Bartosz Brodzki. Końcowe minuty należały do piłkarzy Głosu Pomorza. Pod poprzeczkę strzelił Kazimierz Borkowski, ale świetnie interweniował Bartosz Pakuła. W 40 minucie mógł być remis. Rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym nie wykorzystał Piotr Piszko.

Druga połowa świetnie zaczęła się dla piłkarzy Głosu Pomorza. W krótkim odstępie czasu dwie bramki strzelił Sylwester Krawczyk. Drużyna dziennikarzy miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. W 67 minucie Pakuła broni uderzenie głową Piszki, trzy minuty potem bramkarz Victorii nie daje się pokonać Robertowi Krajnikowi, a w 88 minucie Jarosław Stencel z 12 metrów uderzył nad poprzeczką.

Głos Pomorza Słupsk - Victoria Słupsk 3:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Sylwester Krawczyk (1), 1:1 Franciszek Krawiecki (23), 1:2 Bartosz Brodzki (33 - karny), 2:2 Sylwester Krawczyk (52), 3:2 Sylwester Krawczyk (54)

Głos Pomorza Słupsk: Hubert Boba - Józef Rudnicki, Jacek Jędrych, Grzegorz Hilarecki, Krzysztof Głowinkowski, Grzegorz Kubicki, Cezary Malinowski, Kazimierz Borkowski (51 Robert Krajnik), Józef Rudnicki, Krzysztof Nałęcz (26 Grzegorz Butrym, 67 Marcin Prusak, 81 Jarosław Stencel), Piotr Piszko, Sylwester Krawczyk.

Victoria: Bartosz Pakuła - Michał Gwiżdż (69 Damian Salicki), Sławomir Stasiak, Paweł Rozenek, Marcin Jaczewski, Rafał Kramek, Marcin Kępiński, Bartosz Brodzki (77 Daniel Nazaruk), Paweł Grzywaczewski (81 Tomasz Budrewicz), Michał Kramek (72 Maciej Markwart), Franciszek Krawiecki.

Za pomoc i współudział w rozegraniu meczu "Głos Pomorza" dziękuje:

Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ustce za przygotowanie boiska przy ulicy Sportowej, Klubowi Gryf Słupsk za pomoc techniczną w organizacji zawodów, Firmie Mag Med Sławomira Kustusza, za ważne zabezpieczenie medyczne spotkania, Pomorskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej - podokręg słupski, sędziemu Bogdanowi Chałubińskiemu, zespołowi Victorii Słupsk za mecz rozegrany w duchu fair play, kibicom dopingującym obie drużyny.

Drużyna "Głosu" wystąpiła w strojach Hummel z hurtowni sprzętu sportowego tej firmy w Kobylnicy.

Za chwil kilka film z tego spotkania

W innych spotkaniach rundy wstępnej Słupia Kobylnica przegrała z Dębem Kusowo 2:3 (0:1), a GTS Czarna Dąbrówka - Baza Siemirowice 3:3 (3:3, 1:2) k.7:8.

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego zmierzą się 8 września o godzinie 17.00: Głos Pomorza Słupsk - Sparta Sycewice, Stal Jezierzyce - Gryf II Słupsk, Lipniczanka Lipnica - Bytovia II Bytów, Baza 44 Siemirowice - Urania Udorpie, Drzewiarz Rzeczenica - MKS Debrzno, Inter Świerzenko - Prime Food Brda Przechlewo, Stegna Parchowo - Piast Człuchów, Granit Kończewo - Echo Biesowice, Start Miastko - Czarni Czarne, Garbarnia Kępice - Diament Trzebielino, Sokół Kuleszewo - Myśliwiec Tuchomie. Bistal Machowino - Skotawia Dębnica Kaszubska, Skotawa Budowo - Chrobry Charbrowo, Wybrzeże Objazda - Rowokół Smołdzino, Dąb Kusowo - SwePol Link Bruskowo Wielkie, KS Włynkówko - GKS Kołczygłowy, WKS Nożyno - Anioły Garczegorze, Słupia Charnowo - Polonez Bobrowniki, Krokusy Stowięcino - Jantaria Pobłocie, Start Łebień - Pogoń Lębork.