Puchar Polski. Porażka Słupi. Odpadły drużyny Pogoni Lębork

Nie było tym razem niespodzianki w IV rundzie Pucharu Polski na stadionie w Kobylnicy. Miejscowa Słupia grająca w klasie okręgowej uległa Aniołom Garczegorze (IV liga) 1:3 (1:3).

Podopieczni trenera Tadeusza Wanata przyjechali do Kobylnicy głównie w juniorskim składzie, ale szybko poradzili sobie.

Wszystkie cztery bramki w tym spotkaniu padły w pierwszych dwudziestu minutach spotkania.

Już w trzeciej minucie z prawej strony dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Mariusz Karpiński kierując głową piłkę do siatki przy krótkim słupku.

Goście dalej byli w natarciu chcąc szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Siedem minut potem znakomite prostopadłe podanie od Daniela Sidora. Piłkę ponownie przejmuje Karpiński i lobuje piłkę nad wychodzącym z bramki Patrykiem Wójcikiem. Kolejna akcja i znów prostopadłe dogranie do środka pola. Piłkę w polu karnym przejął Karpiński i płasko uderzył po długim rogu obok próbującego interweniować Wójcika.

Zadowoleni z wyniku goście po kwadransie pokazu gry oddali inicjatywę gospodarzom.

Na 20 metrze faulowany był aktywny Kamil Setny. Do wykonania rzutu wolnego podszedł grający trener Słupi Paweł Waleszczyk i mierzonym strzałem nad murem w krótki róg pokonał Adama Wójtowicza, który wprawdzie trącił piłkę, ale nie zdołał jej wybić.

Od tego momentu optyczną przewagę osiągnęli gospodarze. Dwa razy próbował strzałów z dystansu Waleszczyk, ale próby okazywały się niecelne.

Po przerwie ponownie próbował Waleszczyk. W 60 minucie znów on strzelał z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników stojących w murze i trafiła do Setnego, ale ten trafił jedynie w słupek. Kolejna okazja gospodarzom trafiła się dwie minuty potem.

Atakujący Hostyński minął już bramkarza Wojtowicza, ale świetnie na linii interweniował Fudala odbijając piłkę. Goście w drugiej połowie pilnowali wyniku.

Jedyną, ale bardzo dobrą okazję zmarnował Jarosław Malinowski. Będąc w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Patrykiem Wójcikiem.

Na dwa składy musieli się rozdzielić piłkarze Pogoni Lębork. Nie stworzyło to im dobrej sytuacji. Piłkarze rezerw doznali klęski z dobrze dysponowanym Jantarem Ustka.

Świetnie spisał się po raz kolejny napastnik Karol Czubak. Ustczanin, który niedawno otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski strzelił aż pięć bramek.

Trzy gole dołożył Bartłomiej Nałęcz. W drugiej połowie za kontuzjowanego Macieja Miecznikowskiego na boisku pojawił się trener gości Janusz Rzeszutko.

Pierwsza drużyna Pogoni pojechała do Lipnicy i tam w starciu z wiceliderem słupskiej klasy okręgowej okazała się słabsza. Z dobrej strony pokazali się strzelcy bramek - Artur Wojach i Łukasz Chylewski. Doświadczenie Aleksandra Atanackovicia czy Mariusza Węglińskiego, to było zbyt mało, aby zatrzymać rozpędzonych gospodarzy.

Łącznie aż 37 bramek padło w czterech spotkaniach. W Czarnem trudną przeprawę miał lider słupskiej okręgówki. Brda Przechlewo dała radę rezerwom Bytovii Bytów.

Słupia Kobylnica - Anioły Garczegorze 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Mariusz Karpiński (3-głową), 0:2 Mariusz Karpiński (10), 0:3 Mariusz Karpiński (15), 1:3 Paweł Waleszczyk (18-wolny)

Słupia: P.Wójcik - Kalisz (46 Hostyński), Wojtysiak (46 Wołczko), Drapalski, Kazimierczak (46 Lemańczyk), Milewicz, Setny, Marek Górski, Kamiński, Kunicki, Waleszczyk (67 Kosiński).

Anioły: Wojtowicz - Trawiński, Niklas (46 Kolańczyk), Fudala, F.Tomasiewicz (79 D.Mielewczyk), Stanischewski, D.Górski, Sidor, Michał Górski (46 Labuda), Malinowski (84 Kapiszke), Karpiński.

Pogoń II Lębork - Jantar Ustka 1:8 (1:5)

Bramki: 0:1 Karol Czubak (7), 0:2 Bartłomiej Nałęcz (15), 0:3 Bartłomiej Nałęcz (25), 1:3 Łukasz Grabowski (37), 1:4 Karol Czubak (50), 1:5 Bartłomiej Nałęcz (60), 1:6 Karol Czubak (70), 1:7 Karol Czubak (80), 1:8 Karol Czubak (88)

Pogoń II: Frankiewicz - Król, Frącek, Śliwiński, Michor, Jaźwiec, Grabowski (70 Kolano), A.Stencel (60 Kamil Staniszewski), Blachowski (70 Bigus), Wrześniewski, Truszczyński (60 Formella).

Jantar: Wilhelm - Szwakiel, Zborowski, Brzozowski, Żebrowski, Nałęcz, Kacper Dawid, Wasiuk, Klimas, Miecznikowski (46 J.Rzeszutko), Czubak.

Lipniczanka Lipnica - Pogoń Lębork 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Artur Wojach (42), 2:0 Łukasz Chylewski (67)

Lipniczanka: Oleszkiewicz - Pupka-Lipiński (85 Wnuk-Lipiński), Pranczk, Szmidke, Toczek, Piechowski (82 Kuliński), Chylewski, Cybula, Wojach, Rzepiński (57 A. Kuik-Studziński), Górski.

Pogoń: Labuda - Kochanek, Musuła, P.Stencel, Ł.Janowicz, Atanacković, Stankiewicz, Węgliński, Pobłocki, Miszkiewicz, Iwański.

Pozostałe mecze: Chrobry Charbrowo - Gryf Słupsk 0:3 vo. - gospodarze zrezygnowali z gry, Czarni Czarne - Start Miastko 3:5, Piast Człuchów - Sokół Wyczechy 5:1, Brda Przechlewo - Bytovia II Bytów 7:6 po dogrywce, Stal Jezierzyce - Błękitni Główczyce 6:4.