Puchar Polski: Skotawia Dębnica Kaszubska - Gryf Słupsk 0:3 (wideo, zdjęcia)

sten
Łukasz Stasiak (w środku) zdobył dwa gole dla Gryfa.
Łukasz Stasiak (w środku) zdobył dwa gole dla Gryfa. Łukasz Capar
W meczu II rundy Pucharu Polski w regionie słupskim, Skotawia Dębnica Kaszubska (klasa okręgowa) przegrała z IV-ligowym Gryfem Słupsk 0:3 (0:0).

Skotawia Dębnica Kaszubska - Gryf Słupsk

Już na początku spotkania wynik mógł otworzyć Łukasz Stasiak, który strzelił obok bramki w sytuacji sam na sam. Pod koniec pierwszej połowy także ten sam zawodnik mógł zdobyć gola, jednak po nodze jednego z obrońców piłka poszybowała nad poprzeczką. Słupski napastnik poprawił się po przerwie, najpierw wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego, a potem wykorzystując podanie od Kamila Oblizajka.

Gospodarze stwarzali głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie nad poprzeczką uderzał 42-letni Zbigniew Oblizajek, który grał przeciwko synowi - Kamilowi. Wynik ustalił Bartłomiej Nałęcz, któremu asystował Bartłomiej Gesek, debiutujący w drużynie seniorów. On tez mógł zdobyć gola, ale uderzył obok bramki.

Skotawia Dębnica Kaszubska - Gryf Słupsk 0:3 (0:0)
0:1 Łukasz Stasiak (62 - głową), 0:2 Łukasz Stasiak (74), 0:3 Bartłomiej Nałęcz (82)

żółte kartki: S.Stachowiak - A.Wódkiewicz

Skotawia: Szerlowski - Rudzikiewicz, J.Gruszowski, S.Stachowiak, M.Gruszowski, Z.Oblizajek, Wójciak, Data (46 P.Stachowiak), B.Rekowski, T.Snochowski (67 Dudziński), Jączyński.

Gryf: Szuciło - K.Oblizajek, Bobrowski, Michalak, Marciniak, Przełuski (67 K.Ulanowski), Kaczmarek, B.Stępień (67 D.Mikulski), Nałęcz, A.Wódkiewicz (67 Gesek), Stasiak (77 Baranowski).