Puchar Polski: Słupia Charnowo - Karol Pęplino 1:0 (1:0)

Karol (stroje czerwono-czarne) był faworytem, ale zawiódł i przegrał niespodziewanie ze Słupią. Kamil Nagórek
Niespodzianka w Pęplinie! Grająca jako gospodarz zawodów Słupia Charnowo (B klasa) pokonała pęplińskiego Karola (słupska klasa okręgowa) 1:0 i awansowała do dalszej rywalizacji pucharowej.

W I kolejce Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego dobrze spisała się charnowska Słu­pia, która wygrała z wyżej notowanym i pewnym swojej mocy pił­karskiej Karolem Pęplino. Już w 2. minucie charnowianie cieszyli się z gola, którego strzelił Przemysław Modrzejewski. Przez cały mecz wię­cej z gry mieli pęplinianie. Dosłownie siedzieli na poło­wie rywala z Charnowa.

Ale co z tego? - skoro nie potrafili rozmontować defensywy Słupi. Zawodnicy Karola atakowali. Ich ataki przypominały walenie głową w mur. W porzeczkę trafili do przerwy Michał Lubański, a w drugiej połowie Łukasz Nejman. Jeszcze w końcówce meczu Daniel Ziembiński główkował z 2 metrów, ale nie potrafił trafić do pustej bramki. Końcowy gwizdek arbitra pił­karze Słupi przyjęli z radością.

- Niektórzy zawodnicy przeszli obok meczu i zlekceważyli Słupię. Taka porażka nie powinna się zdarzyć nawet w pucharowych bojach. Jestem wkurzony. Nie mieliśmy pomysłu na rozbicie skomasowanego muru charnowskiego. Po tej konfrontacji obawiam się derbowego meczu z Jantarem Ustka - stwierdził Marcin Petrus, prezes Karola, który w środowym meczu występował w bramce.

Słupia Charnowo - Karol Pęplino 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Przemysław Modrzejewski (2)

Słupia: Jachman - Milczarek, Lenkiewicz, Grzegorz Książek, Bolek, Piątkowski, Maciej Szumski, Sobczak, Otowicz, Piotr Szumski, Modrzejewski (85 Adrian Ksią­żek).

Karol: Marcin Petrus - Wasylko, Bielecki (46 Mettel), Bewersdorff, Lubański, Makuch, Mikłaszewicz (65 Pietras), Karol Petrus, Łukasz Nejman, Ziembiński, Gruszka.

Pozostałe wyniki pucharowych spotkań: Lipniczanka Lipnica - Piast Człuchów 2:4, Victoria Szczytno - Drzewiarz Rzeczenica 1:3, MKS Debrzno - Koral II Dębnica 4:2, Słupia Kwakowo - Echo Biesowice 2:2 w regulaminowym czasie, 3:3 po dogrywce, 4:5 w rzutach karnych, Unia Korzybie - Start Miastko 1:5, Sokół Kuleszewo - KS Damnica 1;7, Victoria Słupsk - SwePol Link Bruskowo Wielkie 2:9, Błękitni Główczyce - Rowokół Smołdzino 0:2, Dąb Kusowo - Diament Trzebielino 1:9, Koral Maszewo - Granit Kończewo 1:3, GTS Czarna Dąbrówka - Chrobry Charbrowo 1:0, Start Łebień - Stal Jezierzyce 1:3, Garbarnia Kępice - Skotawia Dębnica Kaszubska 2:4, Błękitni Motarzyno - Pogoń Lębork 0:9. Mecz Głos Pomorza Słupsk - Sparta Sycewice rozegrany zostanie dzisiaj (30 sierpnia) o godz. 20 na sztucznym boisku przy ul. Zielonej w Słupsku.

Zwycięzcy meczów awansowali do II rundy, która zaplanowana jest na 19 września (środa).