Punkty cenniejsze od złota

(kw)
Kibice w Kołobrzegu mogą być zadowoleni, Kotwica w dwóch meczach zdobyła sześć punktów. Fot. Przemysław Gryń
Tego było kibicom potrzeba. Kotwica Kołobrze wygrała mecz wyjazdowy i przesunęła się w tabeli.

Mecz był wyrównany, do jego końca padała bramka za bramkę. Jednak w końcówce szalę zwycięstwa przechylił na swoją stronę zespół gości. Zaczęło się od akcji Siary, który dośrodkował w pole karne do Grocholskiego, ten szybko podał do Grodzickiego i formalnością było umieszczenie piłki w siatce przez tego ostatniego. W 62. minucie doszło do wyrównania na 1:1, kiedy po błędzie obrońców piłkę przejął Żelazowski i "przelobował" zaskoczonego tą sytuacją bramkarza. Kotwica jednak nie miała zamiaru przegrać i cztery minuty później widowiskową akcją popisał się Majchrzak, ośmieszając aż sześciu obrońców. Do wyrównania doprowadził jednak Sobczak, który otrzymując piłkę 30 metrów od bramki, dynamicznie ruszył w kierunku bramki i kiedy był na linii pola karnego, uderzył obok słupka, zaskakując bramkarza gości. Kotwica zdołała jednak odpowiedzieć. Piłkę w siatce umieścił Grodzicki, ku wielkiemu niezadowoleniu miejscowych kibiców.
- Cieszy nas zwycięstwo, oddalamy się od strefy spadkowej, a nasza dobra passa trwa. Liczę na to, że nie skończy się i nadal będziemy w formie, mimo osłabionego składu - powiedział po meczu kierownik Kotwicy, Tadeusz Jagła.

Pozostałe mecze:

Chemik - Flota 1:1, Mieszko - Warta 1:1, Zdrój - Amica II 1:0, Kaszubia - Cartusia 1:0, Kania - Unia 0:0, KP - Obra 2:1 Lech II - Toruński KP 5:1.