Radość na Zielonej. Gryf 95 Słupsk - Zatoka Puck 3:0 (0:0) (wideo, zdjęcia)

Radość Dawida Jędrzejaka po strzelonym golu.
Radość Dawida Jędrzejaka po strzelonym golu. Fot. Artur Podlewski
Aż trzema bramkami słupski Gryf 95 pokonał Zatokę Puck w sobotnim meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej. Dwa gole z główki strzelił Dawid Jędrzejak, a z rzutu karnego trafił Tomasz Bukowski.
W 4. kolejce III ligi, pilkarze Gryfa 95 Slupsk pokonali przed wlasną publicznością Zatoke Puck 3:0 (0:0).

Gryf Słupsk - Zatoka Puck 3:0

W pierwszej połowie gra na boisku była wyrównana. Oba zespoły, zarówno Gryf (najlepsza okazja w 27. minucie, gdy Gracjan Szymański zagrywał wzdłuż bramki do Patryka Pytlaka, ale ubiegł go obrońca) jak i Zatoka (w 34. minucie po technicznym strzale Szymona Hartmana w okienko, wspaniałą paradą ustrzegł gryfitów od utraty gola Dariusz Piechota) miały okazje do zdobycia gola.

Druga połowa rozpoczęła się wspaniale dla słupszczan. Najpierw po rozegraniu rzutu wolnego, a potem po rzucie rożnym do siatki głową trafił Jędrzejak, który miał z Zatoką swoje rachunki do wyrównania (jego błąd zadecydował o porażce z Zatoką wiosną). Asysty przy bramkach zaliczyli Bukowski i Paweł Kryszałowicz. Dwa zdobyte gole dodały gryfitom skrzydeł. Przewaga słupskiej drużyny widoczna była już do końca spotkania. W końcówce dwie szarże przeprowadził Szymon Gibczyński, ale w celnych podaniach do partnerów przeszkodzili mu obrońcy gości. W ostatniej minucie spotkania sfaulowany został w polu karnym Kryszałowicz, a celnie z 11 metrów do siatki trafił Bukowski. Ponad tysięczna grupa słupskich kibiców opuszczała więc stadion w doskonałych humorach.

Gryf 95 Słupsk - Zatoka Puck 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Jędrzejak (55 - głową), 2:0 Dawid Jędrzejak (57 - głową), 3:0 Tomasz Bukowski (90 - karny)

Gryf 95: Piechota - Sarna, Bukowski, Matusewicz, Bielecki (67 Pluta), Pytlak (73 Fursa), Waleszczyk, Jędrzejak (61 Świdziński), Kozłowski, Szymański (85 Gibczyński), Kryszałowicz.

Zatoka: Biecke - Czuk (83 Semak), Królik, T.Michalski, Kobylarz, Smarzyński, A.Stępień, K.Ziemak (56 Treppa), S.Ziemak, Hartman, Laskowski (56 Pek).

Inna drużyna z naszego regionu, Bytovia Bytów zremisowała z Astrą Ustronie Morskie 0:0.

Bytovia: Oszmaniec - Kasperowicz, Maciejewski, Stanios (78 Kraska), Cierson, Pufelski (71 Oblizajek), Kalamaszek, Kowalski (61 Formela), P. Łapigrowski, Bryndal, Paraficz.

W pozostałych meczach 4. kolejki:

Kaszubia Kościerzyna - Bałtyk Gdynia 0:0
Cartusia Kartuzy - Darzbór Szczecinek 4:1 (3:1)

Bramki: Aleksander Peta, Piotr Karasiński, Arkadiusz Kordyl, Piotr Zagórski - Kamil Chicewicz (40 - wolny)
Sława Sławno - Dąb Dębno 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Dłubis (44, 65)
Rega Trzebiatów - Olimpia Sztum 3:0 (3:0)
Bramki: Przemysław Orłowski (3, 45), Piotr Hernacki (29)