Rekord Polski młodzików w oszczepie Szymona Wróbla

res
Szymon Wróbel (SKLA Słupsk) ustanowił nowy rekord Polski młodzików w rzucie oszczepem z rezultatem 64,47 m. internet

Reprezentanci Ustki, Słupska i Borzytuchomia spisali się bardzo dobrze w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w Gdańsku. Przedstawiciele usteckiego Jantara zdobyli cztery medale (trzy złote, jeden srebrny). Marcin Mencfel (rocznik 1996) był pierwszy na 110 metrów przez płotki z czasem 15,96 s i za to otrzymał złoty krążek.

Drugi medal, ale koloru srebrnego, zdobył Mencfel w skoku w dal ( 6,31 m). Bieg na 2000 m wygrał Patryk Błaszczyk (1996). Jego czas to 6.00,10 min. Klaudia Maruszewska (1997) była pierwsza w rzucie oszczepem (40,11 m). To jest jej nowy rekord życiowy.

Dwa złota, jedno srebro i jeden brąz tak przedstawia się dorobek reprezentantów SKLA Słupsk. W rewelacyjnej formie był Szymon Wróbel. 15-letni słupszczanin posłał oszczep na odległość 64,47 m. Jest to nowy rekord Polski młodzików. Jego trenerem jest Ewa Grecka.

Pierwsze miejsce wywalczył w pchnięciu kulą (5 kg) Adrian Walczyński. Jego wynik to 14,95 m. W tej chwili złoty kulomiot ze Słupska jest sklasyfikowany na trzecim miejscu w kraju. Jego trenerem jest Mirosław Witek. Brązowy medal zdobył Piotr Sadowski, który pchnął kulę na odległość 12,44 m. Patryk Nurkowski był drugi w biegu na 600 m. Do zdobycia srebrnego medalu słupski biegacz potrzebował 1.26,50 min.

Reprezentanci borzytuchomskiego Taleksu Borysław wywalczyli sześć medali. Zabrakło tylko krążka z najszlachetniejszego kruszcu. Ich dorobek to srebro i pięć brązów.

W chodzie na 3000 m Borzytuchom może pochwalić się drugim miejsce Martyny Stankiewicz i trzecią lokatą Izabeli Tur. Ich czasy to odpowiednio: 17.02, 20 min i 17.47,40 min. Brązowe medale przypadły: Damianowi Wosińskiemu w biegu na 100 m (11,80 s),

Dominikowi Serafinowskiemu w biegu na 2000 m (6.05,20 min), Marcie Szczypior w rzucie młotem (36,58 m) i chłopięcej sztafecie 4x100 m (Patryk Jakubek, Paweł Sokół, Tobiasz Rachwał i D. Wosinski) z czasem 46,13 s.