MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Robisz zakupy w tym sklepie? Niebawem będziesz mógł także doładować samochód elektryczny

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in niebawem brak stacji ładowania przestanie być wymówką
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in niebawem brak stacji ładowania przestanie być wymówką Stokrotka
Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych powstaną najpierw w Lublinie, we Wrocławiu, w Warszawie i w Łodzi, a następnie także w mniejszych miastach i miejscowościach. Sieć supermarketów Stokrotka zaplanowała instalację łącznie 276 punktów ładowania elektryków.

W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. To efekt umowy sieci sklepów Stokrotka należącej do litewskiej grupy Maxima oraz Inbalance grid – litewskiego dostawcy inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich.

Spis treści

Do końca 2024 roku przy 60 marketach Stokrotki pojawi się 138 punktów ładowania aut

Tylko do końca tego roku użytkownicy elektryków w Polsce zyskają 60 nowych lokalizacji i 138 punktów ładowania. Na stacje ładowania mogą liczyć mieszkańcy nie tylko Łodzi, Warszawy, Lublina i Wrocławia, ale także mniejszych miast. To spora zmiana, ponieważ według oficjalnych danych, sieć ładowarek w Polsce koncentruje się niemal wyłącznie wokół dużych aglomeracji miejskich.

– Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – komentuje Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Kontrakt Litwinów z polską siecią sklepów to dopiero początek ekspansji?

Prezes spółki Inbalance grid Simonas Stankus twierdzi, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju. Czy to oznacza kolejne tego typu projekty w Polsce? Jak zapewnia szef litewskiej spółki, jej projekt jest zorientowany na skalowalność, więc – jak utrzymuje Stanku;s – bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości.

W pięć lat od powstania litewska spółka stała się prawdziwym potentatem

Warto zauważyć, że Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Firma jest stosunkowo nowa na rynku – powstała w 2019 roku – a już udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co daje jej tytuł największego pod tym względem operatora.

Źródło: Inbalance grid

od 7 lat
Wideo

Materiał partnera zewnętrznego NBP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Robisz zakupy w tym sklepie? Niebawem będziesz mógł także doładować samochód elektryczny - Strefa Biznesu

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza