Rosną młode talenty w Sparcie Sycewice

Rafał Szymański [email protected]
Piłkarze Sparty z rocznika 2000 niedawno wygrali w turnieju w Słupsku. Teraz  rocznik 1999 triumfował w Gryfinie.
Piłkarze Sparty z rocznika 2000 niedawno wygrali w turnieju w Słupsku. Teraz rocznik 1999 triumfował w Gryfinie. Fot. Łukasz Capar
W naszym słupskim rosną futbolowe talenty. Młodzi piłkarze z Sycewic nie mają sobie równych i przywożą laury z kolejnego turnieju.

Sparta Sycewice wygrała w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Mini Piłki Nożnej, jaki odbył się w Gryfinie.
Zwyciężyła w roczniku 1990 i dołączyła tym samym do grona tak markowych zespołów, jak: Motor Lublin, Hetman Zamość, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Arkonia Szczecin. Bałtyk Gdynia, Lechia Gdańsk.
Podopieczni Ryszarda Hendryka w grupie eliminacyjnej walili, jak z armaty, do bramek rywali, zwyciężając bardzo wysoko z każdym ze swoich przeciwników. Mecze festiwalu trwały 2x20 minut. Grało 6 zawodników w polu i bramkarz. Sparta pokonała kolejno Fale Międzyzdroje 9:2, Orlika Krzęcin 13:2, Energetyka II
Gryfino 16:0, Faus I Kołbacz 6:0, Energetyka II Gryfino 10:1, KS Żory 5:0, Błękitnych Gonne Małe 10:0.
W finale przeciwko Sparcie stanął zwycięzca drugiej grupy rocznika 1999 Warmia Olsztyn. Już do przerwy Sparta prowadziła 4:0, po zmianie stron dała sobie wbić dwie bramki, ale nie przestała kontrolować przebiegu starcia. Zwyciężyła 4:2.

- Znają już nas na Pomorzu. Wygrywamy kolejny turniej i wielu trenerów i działaczy jest pod wrażeniem wyszkolenia technicznego moich podopiecznych - komentował występ Ryszard Hendryk, szkoleniowiec Sparty.

Jego zespół zwyciężył w zawodach w Gryfinie, otrzymał w nagrodę komplet strojów sportowych. Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że zawodnik Sparty Karol Czubak zdobył czterdzieści goli i bezapelacyjnie został królem strzelców imprezy, bijąc dotychczasowy rekord festiwalu w Gryfinie.
Najlepszym zawodnikiem tego rocznika wybrany został Alex Hendryk - kolejny gracz Sparty.
Obok gry w piłkę chłopcy z Sycewic wyjazd potraktowali także rekreacyjnie, kilka razy przebywali na wycieczce w aquaparku.

- Pogoda dla wypoczywających była wspaniała. Dla piłkarzy jednak niełatwa. Wciąż świeciło słońce, a to utrudniało grę. Moim chłopcom jednak najmniej - dodaje Hendryk.

Na turnieju w Gryfinie nie kończy się cykl letnich występów młodych sycewiczan. W drugiej połowie lipca wezmą udział w turnieju w Dobiegniewie.