MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rząd szykuje nowy bon. Opłacisz nim prąd, gaz, a nawet paliwo! Kto może liczyć na dopłaty do rachunków?

Mateusz Bąk
Wiele wskazuje na to, że już od stycznia 2022 roku przyznawany będzie bon energetyczny. Opłacisz nim prąd, ogrzewanie, gaz lub benzynę. Kto może liczyć na dopłaty do rachunków? Ile wyniesie wsparcie? Poznajcie szczegóły!CZYTAJ DALEJ >>> TUTAJ
Wiele wskazuje na to, że już od stycznia 2022 roku przyznawany będzie bon energetyczny. Opłacisz nim prąd, ogrzewanie, gaz lub benzynę. Kto może liczyć na dopłaty do rachunków? Ile wyniesie wsparcie? Poznajcie szczegóły!CZYTAJ DALEJ >>> TUTAJ 123rf.com
Wiele wskazuje na to, że już od stycznia 2022 roku przyznawany będzie bon energetyczny. Opłacisz nim prąd, ogrzewanie, gaz lub benzynę. Kto może liczyć na dopłaty do rachunków? Ile wyniesie wsparcie? Oto szczegóły!

ZOBACZ WIDEO: Przed nami podwyżki cen prądu

Bon energetyczny od rządu już od 2022 roku

W ostatnim czasie ceny gazu czy benzyny rosną w niepokojącym tempie, a do tego już w nowym roku dojdą podwyżki prądu. W związku z tym osoby najbardziej potrzebujące zostaną objęte wsparciem państwa w postaci bonu energetycznego. Jak zapowiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski, bon otrzyma nawet 2 mln gospodarstw domowych.

– To będzie kwota zależna od wielkości gospodarstwa domowego, które będzie wypłacana co miesiąc. Szczegóły niedługo przedstawi Ministerstwo Klimatu i Środowiska - powiedział Piotr Patkowski na antenie Radia Plus.

Ile wyniesie bon energetyczny?

Rząd przeznaczy na bon energetyczny około półtora miliarda złotych, choć premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza, że łączna kwota wsparcia wzrośnie do 3 mld złotych. Według wyliczeń Strefy Biznesu, średnio gospodarstwo domowe otrzyma 750-1500 zł przez cały 2022 rok, a więc miesięcznie - 60-130 zł.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT NOWEGO BONU ENERGETYCZNEGO POZNASZ >>>TUTAJ <<<

Na co będzie można przeznaczyć bon energetyczny? Jaki zasady?

Jak zapewnił Piotr Patkowski, beneficjenci sami zdecydują na co przeznaczą swój bon energetyczny. Na tę chwilę wiemy też, świadczenie będzie przyznawane co miesiąc w konkretnej kwocie, a jego wysokość będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego.

Polecamy

Inflacja może sięgnąć 8 procent

W audycji „Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus wiceminister finansów wypowiedział się też na temat inflacji. Stwierdził, że nie grozi nam osiągnięcie bariery 10 proc., choć wskaźnik będzie rosnąć.

– Wydaje się, że bariera 10 proc. nie jest zagrożona, ale 7-8 proc. jest realne. Bardzo możliwe, że będzie to jeszcze w tym roku - przyznał Patkowski.

Polecamy

Według Patkowskiego inflacja zacznie spadać w 2022 roku. W projekcie przyszłorocznego budżetu zakłada się wręcz wskaźnik 3,3 proc. Jak jednak zaznacza wiceminister finansów, takie prognozy zakładano 2-3 miesiące temu z uwzględnieniem prognoz Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i agencji ratingowych. Generalnie pierwszy i drugi kwartał nie zapowiadają się optymistycznie, ale w drugiej połowie roku inflacja powinna się znacznie obniżyć.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT NOWEGO BONU OD RZĄDU POZNASZ >>>TUTAJ <<<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rząd szykuje nowy bon. Opłacisz nim prąd, gaz, a nawet paliwo! Kto może liczyć na dopłaty do rachunków? - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza