SAMORZĄDOWIEC POMORZA Oceń rządy włodarzy i radnych....

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA Oceń rządy włodarzy i radnych. Głosowanie zakończone!

  Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA Oceń rządy włodarzy i radnych. Głosowanie zakończone!
  Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosuj na samorządowców w wielkim plebiscycie pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.
  SAMORZĄDOWIEC POMORZA Oceń rządy włodarzy i radnych. Głosowanie zakończone!
  Znamy już termin wyborów samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

  Rozpoczęliśmy wielki plebiscyt - Samorządowiec Pomorza - Oceniamy Władze pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, w którym można głosować na każdego radnego i każdego włodarza z naszego województwa oceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna będzie przy okazji dobrym sprawdzianem popularności i aktywności dla lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.


  Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na WŁODARZY:

  Kliknij i wybierz kategorię:

  Prezydenci
  Burmistrzowie
  Wójtowie
  Starostowie Powiatów

  Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na RADNYCH:

  Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

  GdańskGdynia
  SopotSłupsk
  bytowskichojnickiczłuchowski
  gdańskikartuskikościerski
  kwidzyńskilęborskimalborski
  nowodworskipuckisłupski
  starogardzkisztumskitczewski
  wejherowski
  Sejmik Województwa Pomorskiego

  - Naszym Czytelnikom, jednocześnie wyborcom, dajemy możliwość oceny swoich prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów i radnych. To doskonała okazja by przed wyborami dokonać pewnego podsumowania mijającej kadencji - mówi Marcin Stefanowski, zastępca redaktora naczelnego „Głosu Dziennika Pomorza”. - Czy wypełnili swoje przedwyborcze obietnice z 2014 roku? Co udało im się zrealizować? Jak wyglądają inwestycje czy stan edukacji w danych miastach i gminach? Czy nasze gminy dobrze kontrolują swoje budżety? Takich pytań można z pewnością postawić wiele. Zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do zastanowienia się nad tym, zanim podejmą decyzję kogo poprzeć 21 października.

  Oceniamy włodarzy

  W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki rankingu, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytułu i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

  Radny na medal w każdej radzie gminy, miasta i powiatu

  Głosy będzie można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców Pomorza zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

  Wielka gala samorządowa na zakończenie kadencji

  Pod koniec września wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową, podczas której z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, odbiorą medale Województwa Pomorskiego i dyplomy. Trzej prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Pomorza.


  Specjalny dodatek do gazety

  Po uroczystej gali do "Głosu Pomorza" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

  Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom drugich i trzecich miejsc poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska, a także z sejmiku województwa. Na kolejnych stronach dodatku zaprezentujemy Radnych na medal z rad każdej gminy, miast i powiatu na Pomorzu. Wymienimy także radnych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca w rankingach.

  Wyjątkowa nagroda dla najlepszych samorządowców

  Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzenia profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

  Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

  Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do wtorku, 18 września do godz. 22.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się pod koniec września.
  • Dodatek prezentujący laureatów plebiscytu ukaże się w sobotę, 6 października.


  Informacji udziela Anna Zawiślak
  tel. 94 347 35 47
  e-mail: anna.zawislak@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo