Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczki rowerowe do 20 km od Woźnik. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 4 - 5 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Rozważasz wyprawę rowerową z Woźnik? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych tras. Mają różne stopnie trudności czy dystansu, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 20 km od Woźnik. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Woźnik proponujemy na weekend.

Spis treści

Rowerem w okolicy Woźnik

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 20 km od Woźnik, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 04 maja w Woźnikach ma być 23°C. Nie powinno padać. W niedzielę 05 maja w Woźnikach ma być 23°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 30%.

🚲 Trasa rowerowa: Siewierz tam i z powrotem (pętla)

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 63,54 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 13 min.
  • Przewyższenia: 116 m
  • Suma podjazdów: 412 m
  • Suma zjazdów: 418 m

Rowerzystom z Woźnik trasę poleca Waldemar_P

Był silny wiatr (na szczęście północno-zachodni). Droga do Siewierza w połowie przebiega lasem, w połowie asfaltem przez spokojne wioski. W Siewierzu ładny ryneczek. Dzięki nowej obwodnicy na rynku było bardzo spokojnie. Z rynku udałem się do ruin zamku (dzięki dobrze ulokowanym strzałkom łatwo tam trafić). Wejście do zamku zamknięte. Obok zamku duży parking przy którym przebiega ulica Krakowska, którą udałem się w dalszą drogę (zielone znaki). Trzeba uważać, bo zaraz po przekroczeniu rzeki Czarna Przemsza trzeba skręcić w prawo w ul. Młyńską (ja się pomyliłem i parę kilosków nakręciłem). Jadąc ul. Młyńską dojeżdżamy do parkingu przy "Jedynce" (DK-1). Problemem jest przejście na drugą stronę. Co prawda jest mała przerwa w barierze ochronnej, ale ze względu na duży ruch - trzeba uważać (inna sprawa to czy można w tym miejscu przekraczać jezdnię legalnie). Po przejściu na drugą stronę 20m jedziemy w kierunku Katowic i skręcamy w prawo do zagajnika. Tam znajdujemy zielony szlak i jedziemy w kierunku Przeczyc (wzdłuż jeziora). Przejeżdżamy przez kładkę nad Czarną Przemszą (cały czas zielonym szlakiem) i dojeżdżamy do głównej drogi. Tutaj zielony szlak skręca w lewy, a my jedziemy prosto w kierunku Targoszyc i dalej do Zawady. Był silny wiatr (na nieszczęście północno-zachodni). Ze względu na budowę autostrady w Zawadzie pojechałem do Twardowic, gdzie skręciłem w kierunku Siemoni. I tak walcząc z wiatrem przez Siemonię, Sączów, Ossy i Niezdarę dotarłem do domu. Ufff.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Pętla na bieżąco wymyślana

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 45,44 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 120 m
  • Suma podjazdów: 923 m
  • Suma zjazdów: 921 m

Marek79 poleca trasę rowerzystom z Woźnik

Mała pętelka po pracy wymyślana na bieżąco z Boguchwalowic obok jeziora Przeczyckiego,Przeczyce,Kuznica Warezynska,Pogoria 4, Ratanice,Marianki,Kostury,Piła Ujejska,Góra Chendowka,Wygielzow,Sikorka i i w lewo do lasu Trzebieslawickiego. Trzebieslawice,Sulików, Siewierz,przez las Szeligowiec do Boguchwalowic.Trasa łatwa i przyjemna . Typowo na popoludniowa przejażdżkę z rodziną.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Boguchwałowice-Mirów-Bobolice-Boguchwałowice

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 85,1 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 53 min.
  • Przewyższenia: 126 m
  • Suma podjazdów: 1 535 m
  • Suma zjazdów: 1 529 m

Trasę rowerową mieszkańcom Woźnik poleca Pana79

Od kumpla z działki nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim wypad z dwoma kumplami na Jurę,super trasa ,klimat i towarzystwo przebieg to Boguchwałowice-Przeczyce-Kuźnica Świętojańska-Sulików-Kuźnica Sulikowska-Poręba-Zawiercie-Parkoszowice-Włodowice-Góra Włodowicka-Kotowice-Mirów-Bobolice-Jaworznik-Myszków-Smudzówka-Leśniaki-Czekanka-Siewierz-Boguchwałowice.Trasa w większości asfaltowa ,poziom trudny,licznik wybił90km,super widoki polecam dla zapaleńców ;-)
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Przez Pustynię bledowska na Ogrodzieniec

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 92,48 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 178 m
  • Suma podjazdów: 1 493 m
  • Suma zjazdów: 1 502 m

Trasę rowerową mieszkańcom Woźnik poleca Marek79

Pokonany dystans to ponad 92 km.Trasa biegla w wiekszosci lasami i polami.Wokolicach pustyni Bledowskiej trasa w lesie masakra sam piach.Pogoda dopisała w lesie w sam raz ale na otwartej przestrzeni jak na patelni.Trasa dosyc trudna.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Wyprawa z działki na Jure2014/9/7

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 81,79 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 31 min.
  • Przewyższenia: 114 m
  • Suma podjazdów: 1 056 m
  • Suma zjazdów: 1 062 m

Trasę rowerową mieszkańcom Woźnik poleca Marek79

Po wczorajszym 100 km maratonie który pokonaliśmy dzisiaj znów wybrali się na rower ale w stronę Jury Krakowsko- Czestochowskiej a dokładniej do Mirowa i Bobolic gdzie znajdują się dwa zamki sąsiadujące ze sobą w odległości 2 km od siebie. W Mirowie są ruiny zamku a w Bobolicach już jest całkiem odnowiony gdzie znajduje się hotel oraz część prywatna, a obok zamku znajduje się jeszcze restauracja.Trasa przebiegała z Boguchwalowic wzdłuż jeziora Przeczyckiego aż do trasy gdzie musieliśmy przebiec między barierkami dość ryzykowny manewr z powodu dużego ruchu jak na niedzielę ale daliśmy radę, dalsza droga biegła już bardziej spokojniej przez. Kuźnice Świetojanską,Kuźnice Sulikowska, Porębę,Zawiercie,Rudniki gdzie zrobiliśmy sobie przerwę na nabranie sił czyli mały posiłek z batonów i dalej w trasę, przez Parkoszowice, Włodowice,Górę Włodawską gdzie zrobiliśmy następną przerwę ale z powodu jabłek które rosły przy drodze były bardzo dobre i soczyste, dalsza droga to:Kotowice gdzie zrobiliśmy zapasy na dalszą drogę i po małych zakupach już prosto do Mirowa i Bobolic. Po chwili odpoczynku pod skałkami przy zamku w Mirowie ruszyliśmy w drogę powrotną w stronę Zarkow przez las ale o dziwo ścieżka była dla nas bardzo zaskakująca dla tego ze w środku lasu leciał asfalt bardziej to wyglądało na autostradę dla rowerów niż szlak rowerowy,ale więcej takich ścieżek powinno być. Dalsza trasa leciała już przez Jaworznik,Stary Młyn wzdłuż stawów hodowlanych ale asfaltem,dalej Heleniowka,Czarna Struga, Myszków cały czas asfaltem gdzie średnia nie spadała poniżej 30km/h . Dalsza droga leciała przez Strugi,Smudzowki, Czekanka aż do Siewierza z stamtąd już przez las aż na działkę.Trasa dosyć wymagająca szczególnie na podjazdach i w lesie.Pokonany dystans według licznika to 88 km.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wozniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto