Siatkarki AP Czarni mogą grać lepiej

Mecz z Orłem Elbląg, słupski blok tworzą, od lewej: Sylwia Korczak i Dominika Janowczyk. Łukasz Capar
Piąte miejsce w turnieju o puchar prezydenta Słupska zajęły zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni. Odległe, ale w kilku meczach pokazały, że mogą grać lepiej.

W składzie słupskiego zespołu pojawiła się kolejna nowa zawodniczka. To Magda Kluza. Do tej pory występowała w Piaście Szczecin. Teraz chce kontynuować karierę w Słupsku. Gra na pozycji przyjmującej, a więc takiej, na której zawsze słupski zespół miał sporo kłopotów. Zawsze tracił wiele punktów na odbiorze. Teraz może być z tym lepiej.

Słupszczanki pokonały TPS Rumię 2:1, potem przegrały z Orłem Elbląg 1:2. - Ta porażka była trochę na własne życzenie. Było właściwie po równo w punktach, a wynik była na styku - mówi Marek Majewski, słupski szkoleniowiec. W kolejnym meczu gospodynie uległy Piastowi Szczecin 1:2.

- Mimo porażki wydaje mi się, że Piast, mający zdecydowanie przebudowany skład, jest w naszym zasięgu. W pierwszym secie, przegranym do 20, straciliśmy aż 13 punktów po własnych błędach: stratach z zagrywki i blokach. W drugim secie, przegranym 26:28 mieliśmy piłkę na wygranie przy stanie 25:24 - opowiada Majewski. W tie-breaku słupszczanki zwyciężyły 15:9. W składzie Piasta wystąpiła czarnoskóra Amerykanka, mająca kubańskie pochodzenie - Danielle Hepburn.

W ostatniej grze akademiczki uległy PSPS Police 0:3. Słupski zespół nie zagrał z Zawiszą Sulechów, gdyż zespół ten ze względu na kontuzję swojej zawodniczki i niedostateczną obsługę ze strony słupskiej służby zdrowia, zdecydował się wyjechać wcześniej.

Do składu Akademii Pomorskiej Czarni dołączyła także Magdalena Bydołek. Ona od trzech lat, od awansu do II ligi, gra ponownie w Słupsku, ostatnio nie trenowała z zespołem. Zagrała w meczu zorganizowanym już poza turniejem z Orłem Elbląg. To spotkanie zakończyło się remisem w setach 1:1.

Kolejny występ akademiczek odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w turnieju w Świeciu. Zagrają tam obok gospodyń Jokera Świecie: Akademia Pomorska Czarni, Pałac Bydgoszcz i Orzeł Elbląg.

II liga rozpoczyna mecze w sobotę, 24 września. Akademia Pomorska Czarni Słupsk zagra wtedy na wyjeździe z Orłem Elbląg.

Klasyfikacja końcowa: 1. PSPS Police, 2. Zawisza Sulechów, 3. Piast Szczecin, 4. Orzeł Elbląg, 5. AP Czarni Słupsk, 6. TPS Rumia.

Najlepsze w zespołach: Police - Ewa Kwiatkowska, Zawisza - Kamila Witkowska, Piast - Danielle Hepburn, Orzeł - Ewa Białczak, AP Czarni - Karolina Przybyszewska, TPS Rumia - Aleksandra Szymańska.