Siatkówka. Przestoje pogrążają akademiczki. Energetyk Poznań - Czarni 3:0

Przegrały w Poznaniu z Energetykiem zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk Fot. archiwum
Przegrały w Poznaniu z Energetykiem zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk. Energetyk był skuteczniejszy i nie popełnił błędów, jakie przytrafiły się słupszczankom.

W pierwszym secie gospodynie prowadziły 10:7, 14:8, 17:8, 19:10. Potem jednak, za sprawą atakującej Izabeli Miklasińskiej, akademiczki potrafiły doprowadzić do stanu 20:19 i 21:20. Niestety, znów przestój spowodował, że zawodniczki Energetyka łatwo osiągnęły przewagę i wygrały seta. W drugiej odsłonie kolejne przestoje zadecydowały o jego rozstrzygnięciu. Goście prowadzili 9:5, by za chwilę gospodarze odzyskali przewagę, było 10:9. Ale to nie koniec, bo za chwilę AP Czarni prowadziła 12:10, by za moment przegrywać 12:15.

- Przegrywamy mecz we własnych głowach - mówił Marek Majewski, szkoleniowiec AP Czarni. W trzecim secie Energetyk prowadził 21:16 i trzy piłki z rzędu zablokowała (atakowała Połeć) była zawodniczka Czarnych Anna Szutenberg, grająca obecnie w Energetyku.

Energetyk Poznań - Czarni Słupsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:16). AP Czarni: Korczak, Połeć, Bydołek, Miklasińska, Kutyła, Klein. Libero: Kiel, Luftner. Na zmiany wchodziły: Przybyszewska, Cupisz. Inne wyniki: Joker - PTPS II 3:0, Sokół - Jedynka 0:3, Piast - Zawisza 1:3, Budowlani - RSMS 3:0.

1. Jedynka Aleksandrów 5 15 15:2
2. Joker Mekro Świecie 4 12 12:1
3. Pałac II WSG Bydgoszcz 4 9 10:4
4. Budowlani Synapsa Toruń 5 9 11:7
5. Energetyk Poznań 4 6 6:6
6. Zawisza Sulechów 4 6 7:8
7. RSMS Police 4 5 6:8
8. Sokół Mogilno 5 4 6:12