Siedem medali słupszczan w Mistrzostwach Polski Sztuk Walki WFMC

Prawie całe podium dla Słupska. Na najwyższym stopniu Marcin Gawlik, pierwszy z prawej  Przemysław Markiewicz.Fot. Ze zbioru Spartansa Słupsk
Prawie całe podium dla Słupska. Na najwyższym stopniu Marcin Gawlik, pierwszy z prawej Przemysław Markiewicz.Fot. Ze zbioru Spartansa Słupsk
Dwa złote medale i pięć brązowych krążków zdobyli członkowie Słupskiego Klubu Karate Jiu Jitsu Spartans w II Mistrzostwach Polski Sztuk Walki Federacji WFMC.

W zmaganiach brało udział ponad dwustu zawodników z dwudziestu czterech klubów. Mistrzostwa odbyły się w Mińsku Mazowieckim.

Słupską ekipę przygotowali trenerzy Marcin Gawlik (sam też uczestniczył w mistrzostwach Polski jako zawodnik) i Łukasz Mucha, wychowankowie Michała Godnicza.

Ze słupskich karateków w rewelacyjnej dyspozycji był szkoleniowiec M. Gawlik. Nie dał szans rywalom w semi contact do 90 kg i wywalczył złoto. 36-letni karateka poszedł za ciosem i swoją klasę udowodnił jeszcze w light contact w wadze do 90 kg. Również był poza zasięgiem dla przeciwników i zdobył złoto.

Również dobrze zaprezentowali się pozostali karatecy ze Słupska, którzy zdobyli pięć brązowych medali.

Dwa krążki przypadły Przemysławowi Markiewiczowi (do 90 kg w semi contact i light contact). Pozostałe brązowe krążki wywalczyli: Wiktor Wojciekien (semi contact w wadze +75 kg), Andrzej Biluk (semi contact w wadze 90 kg) i Łukasz Markiewicz (semi contact w wadze do 75 kg). Blisko podium byli dwaj inni słupszczanie, którzy ostatecznie wywalczyli czwarte miejsca w swoich konkurencjach.

Byli to: Tomasz Walicha (semi contact w wadze do 70 kg) i Adam Markiewicz (semi contact w wadze + 90 kg).

W generalnej klasyfikacji Spartans Słupsk uplasował się na szóstym miejscu w Polsce. Wyjazd do Mińska Mazowieckiego doszedł do skutku dzięki Zygmuntowi Podgórniakowi i Wincentemu Wojciekienowi.