Słupia Kobylnica - Sparta Sycewice 3:2. Wyniki III rundy Pucharu Polski

Krzysztof Piotrkowski
W meczu III rundy Pucharu Polski w Podokręgu Słupskim doszło do niespodzianki w Kobylnicy, gdzie miejscowa Słupia pokonała Spartę Sycewice 3:2 po dogrywce.

Wprawdzie oba zespoły grają w klasie okręgowej, to jednak w tym sezonie przyświecają im inne cele. Sparta chciałaby powalczyć o awans do IV ligi, a Słupia chciałaby uniknąć spadku do klasy A.

Mecz przebiegał w pierwszej połowie pod znakiem zdecydowanej przewagi podopiecznych Marcina Rusakie-wicza. Gracze z Sycewic seryjnie marnowali jednak swoje sytuacje. Już na początku w sytuacji sam na sam z dobrze dysponowanym w ty spotkaniu Patrykiem Wójcikiem znalazł się Szymon Mytych, ale nie trafił z 10 metrów w bramkę. Następnie strzał Radosława Terefenko wybronił Wójcik. Okazję na gola mieli też gospodarze. Zbyt daleko z bramki wyszedł Daniel Libigocki i Paweł Waleszczyk próbował go przelobować po strzale z 35 metrów. Bramkarz Sparty jednak zdążył z interwencją i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

W dogodnej sytuacji znalazł się Terefenko, ale po dobrym odbiorze zamiast decydować się na strzał, próbował jeszcze podawać. W kolejnej akcji dobrze dośrodkowywał Krystian Klawikowski, ale Terefenko został zablokowany. W 39 minucie ponownie w doskonałej sytuacji znalazł się Terefenko, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce strzelając nad poprzeczką. Trzy minuty później ten sam zawodnik ponownie znalazł się przed szansą na strzelenie bramki, ale i tym razem się nie udało. Po przyjęciu piłki uderzył ją w kierunku dłuższego rogu, niestety jednak dla zawodnika i Sparty Sycewice, piłka poszybowała obok słupka.

Po przerwie nadal przeważali piłkarze z Sycewic. W dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Dąbrowski, który uderzał z 10 metrów, ale ponownie świetnie spisał się Wójcik broniąc ten strzał.

W końcu dobrą sytuację zorganizowali sobie gospodarze. Kamil Setny dobrze przedarł się w okolice pola karnego, ale zamiast szukać okazji do strzału zdecydował się podawać do Pawła Waleszczyka, który jednak będąc w trudnej sytuacji i naciskany przez obrońców uderzył nad poprzeczką. W 59 minucie do siatki trafił Terefenko, ale sędzia orzekł, że był na pozycji spalonej i gola nie uznał. Chwilę potem na strzał z 25 metrów zdecydował się Michał Mytych i ponownie bardzo dobrą interwencją wykazał się Patryk Wójcik. Przez kolejne dziesięć minut piłkarze obu zespołów nie zachwycali swoją grą.

Dopiero w 74 minucie 40 kibiców zebranych na meczu zobaczyło pierwszego gola. Z prawej strony dośrodkował Adrian Mordal, a celną główką z kilku metrów popisał się Jarosław Cudziło. Michał Giersz mógł podwyższyć na 2:0, ale znów dobra interwencja Wójcika, który instynktownie zagrał ręką w którą trafiła piłka. Sytuacja się zemściła i z 20 metrów celnym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał Waleszczyk. Gospodarze jeszcze zaatakowali.

Nie był uznany gol Setnego, a głową niecelnie uderzał Hostyński. W dogrywce z wolnego podał Szymon Schulz i z bliska trafił Michał Mytych. Chwilę potem po asyście Borowińskiego wyrównał Hostyński. Wynik ustalił samobójczym strzałem Schulz, a atakował Nitsche.

Słupia Kobylnica - Sparta Sycewice 3:2 (1:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Jarosław Cudziło (74-głową), 1:1 Paweł Waleszczyk (84), 1:2 Michał Mytych (93), 2:2 Adam Hostyński (97), 3:2 Szymon Schulz (103)

Słupia: Wójcik - Wołczko, Nitsche, Kunicki, Hostyński, Setny, Milewicz, Drapalski, Graś, Waleszczyk, Szymankowski (65 Borowiński).

Sparta: Libigocki - S.Schulz, Cudziło, Mordal, Giersz, Dąbrowski, K.Klawikowski, M.Mytych, Kalinowski (61 Rabenda), Sz.Mytych, Terefenko.

Pozostałe wyniki:

Pogoń II Lębork - Jantaria Pobłocie 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Wiktor Miotk (61)

Chrobry Charbrowo - Leśnik Cewice 7:2 (2:2, 1:1)

0:1 (17), 1:1 Adam Cerega (27), 2:1 Wojciech Krzyżanowski (47), 2:2 (77-wolny), 3:2 Pawlik (95), 4:2 Sebastian Wiśniewski (100), 5:2 Pawlik (104), 6:2 samobójcza (111), 7:2 Hawryluk (117)

MKS Debrzno - Piast Agrochem Człuchów 2:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Drobek (4), 0:2 Dominik Gołński (18), 1:2 Szymon Malmon (35), 2:2 Krystian Szostek (64), 2:3 Mateusz Drobek (70), 2:4 Łukasz Bednarek (90)

Czarni Czarne - Zawisza Borzytuchom 3:2 (0:1). Dla czarneńskiego zespołu bramki zdobyli: Maciej Tamioła (47), Jarosław Piekuś (67), Łukasz Rapa (90+2). Strzelcy goli dla borzytuchomian: Mateusz Nogieć (31), Denis Jakuć (90+3).

Kaszubia Studzienice - Prime Food Brda Przechlewo 0:1 (0:0)

Gola strzelił Dawid Modrzejewski (75).

Lipniczanka Lipnica - Myśliwiec Tuchomie 3:0 (1:0). Strzelcy goli: Klaudiusz Szyca (28), Artur Rzepiński (73) 3:0 Artur Wojach (82).

Błękitni Główczyce - Karol Milarex Pęplino 5:2 (1:1)

Zdobywcy bramek dla zwycięzców: Robert Ludko - 2 (34,61), Damian Grześkowiak (46), Marek Skibiński (51), Przemysław Romowski (77). Obydwie bramki dla pęplinian zdobył Szymon Gołaszewski (20 i 86 - rzut karny).

Słupia Charnowo - Stal Jezierzyce 1:5 (0:2)

Dla charnowian honorowego gola strzelił Piotr Szumski (83). Strzelcy goli dla Stali: Łukasz Skierka - 3 (24, 53, 77), Michał Pietrzak (45), Mariusz Żurek (79).