Słupia Słupsk - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:30

Nie było pierwszego zwycięstwa w Słupsku. Szczypiornistki Słupi przegrały na własne życzenie z Carlosem-Astolem Jelenia Góra 24:30 (15:12).

Środowy mecz miał dwa oblicza. Po pierwszej połowie kibice w słupskiej Gryfii byli zadowoleni z postawy Słupi. Słupszczanki zagrały bardzo dobrze i przez cały czas prowadziły: 1:0, 3:2, 6:4 8:6, 11:8 i 15:12. Z kolei jeleniogórska drużyna grała bojaźliwie. Nie mogła się przebić Marta Gęga przez słupską defensywę.

Ta najlepsza snajperka polskiej ekstraklasy w pierwszych trzydziestu minutach zdobyła tylko dwa gole. Zaraz po przerwie Słupia podwyższyła prowadzenie na 14:10. Potem jeszcze w 40. minucie było 19:17. Od tego stanu nastąpiła katastrofa w słupskich szeregach.

- Zapowiadałem dziewczętom, by były cały czas skoncentrowane i uważały na szybkie zagrywki jeleniogórzanek - wyznał później o założeniach taktycznych Adam Fedorowicz, szkoleniowiec Słupi. - Zawodniczki nie zastosowały się do moich poleceń. Chciały być mądrzejsze i stało się nieszczęście. Jestem wkurzony, bo ten mecz można było wygrać. Również wkurzeni byli sympatycy szczypiorniaka ze Słupska.

Słupia opadła z sił. Przez jedenaście minut żadnej ze słupskich zawodniczek nie udało się znaleźć sposobu na celny rzut do siatki. Carlos-Astol był na fali. Pod względem skuteczności prym wiodła przebudzona Gęga, która swój występ zakończyła z kontem jedenastu bramek. W 54. minucie Słupia przegrywała 20:28. Końcowe sześć minut było wyrównane, ale co z tego, gdy pełna pula pojechała do Jeleniej Góry.

Słupia Słupsk - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:30 (15:12).

Dla Słupi gole zdobyły: Anita Unijat - 7, Adriana Szabała - 7, Anna Pniewska - 5, Paulina Muchocka - 4, Karolina Szczukowska - 1. W polu grały jeszcze: Anna Żurawska, Monika Podolak i Agnieszka Marciuch, a w bramce na zmiany występowały: Iwona Łoś i Marta Backiel.
Inne wyniki

Politechnika Koszalińska - Start 25:22 (11:11), AZS AWFiS - AZS AWF W. 41:18 (18:9), Ruch - Interferie Zagłębie 24:30 (9:16), Piotrcovia - Łączpol 25:24 (14:9), Zgoda - SPR 24:30 (11:15).