Słupia Słupsk przegrała w Szczecinie z Pogonią Handall 27:36

Słupskie zawodniczki (czerwone stroje) w Szczecinie zawiodły.
Słupskie zawodniczki (czerwone stroje) w Szczecinie zawiodły. Fot. Marcin Bielecki
Ważny mecz w walce o ekstraklasę przegrała Słupia Słupsk. Uległa w Szczecinie Pogoni Handall 27:36.

- Nie zrobiliśmy nic z tego, co zakładaliśmy sobie przed spotkaniem. Nie wychodziło nic, co ćwiczyliśmy na sparingu z Koszalinem. Przegrał cały zespół - skomentował spotkanie Michał Zakrzewski, szkoleniowiec Słupi.

Już po trzech minutach, po golach Sylwii Piontke i Justyny Dutkowskiej Pogoń prowadziła 4:1. Po chwili było 5:5. I gdy wydawało się, że Słupia wchodzi we właściwy rytm, szczecinianki rozpoczęły kanonadę.
- A my graliśmy słabo. Dziewczyny za bardzo chciały wygrać, za bardzo indywidualnymi akcjami pragnęły podgonić wynik. Zamiast jednak grać to, co potrafią, były nerwowe i nieskuteczne - mówił Zakrzewski.
Ostatnia szansa na dogonienie gospodyń była po przerwie, gdy na tablicy pojawił się wynik 20:16. Chwilę później znów skuteczne miejscowe w kilku akcjach odrobiły przewagę i odskoczyły na 27:18 i 30:22.

Pogoń Handball - Słupia 36:27 (18:14).
Słupia Słupsk: Łoś, Miller - bramkarki, zawodniczki w polu: Zienkiewicz-Janikowska 6 goli, Wasilewska 6, Szczukowska 6, Pniewska 5, Łazańska-Korewo 2, Ilska 1, Podolak 1, Szewczyk 0, Adach 0.
Inne wyniki: MTS Kwidzyn - AZS AWF Warszawa 29:32 (16:14), Sambor Tczew - AZS AWFiS Gdańsk 28:24 (17:15), Sparta Oborniki - Lis Kościerzyna 29:20 (15:9).