Słupia Słupsk - Tor Dobrzeń Wielki 36:26 (wideo)

Dobrze spisały się piłkarki ręczne Słupi Słupsk. W hali przy ulicy Hubalczyków pokonały Tor Dobrzeń Wielki 36:26 (18:15). Kamil Nagórek
Dobrze spisały się pierwszoligowe piłkarki ręczne Słupi Słupsk. W hali przy ulicy Hubalczyków pokonały Tor Dobrzeń Wielki 36:26 (18:15).

Na początku meczu zarysowała się lekka przewaga drużyny gości. Zawodniczki Toru nie zamierzały odpuszczać i twardo walczyły. Potem dobrze broniła Karolina Wałcerz, a Słupia zaczęła grać swoją piłkę. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową przewagą słupszczanek.

Kilka minut po przerwie przewaga po rzucie Aleksandry Olejarczyk powiększyła się do pięciu bramek, a następnie do siedmiu po rzucie Natalii Borowskiej, która często była poniewierana przez bramkarkę gości Monikę Pisarzak i musiała jej być po meczu udzielona pomoc lekarska.

Na jedenaście minut przed końcem przestała działać tablica wyników i sędziowie czas musieli mierzyć stoperem. Wynik w ostatniej sekundzie meczu ustaliła Anna Ilska zdobywając swego dziesiątego gola w tym meczu.

Słupia Słupsk - Tor Dobrzeń Wielki 36:26 (18:15)
Bramki dla Słupi zdobywały: Anna Ilska 10, Natalia Borowska 10, Agnieszka Łazańska 7, Aleksandra Olejarczyk 5, Katarzyna Cieśla 4. Ponadto grały: Karolina Wałcerz, Agnieszka Smutek, Katarzyna Kowalczuk.

Najwięcej w drużynie gości bramek zdobyły: Anna Majewska i Karolina Golec po 5.

Wyniki pozostałych meczów w 20. kolejce: AZS PWSZ Jutrzenka - SPR 24:34 (10:17), SMS - Sparta 22:25 (14:12), UKS PCM - Polonia 29:26 (17:10), AZS UMCS - AZS AWF 22:22 (14:8).

1. SPR Olkusz 17 32 540-399
2. UKS PCM Kościerzyna 17 27 495-427
3. Polonia Kępno 17 23 461-414
4. Sparta Oborniki Wlkp. 17 20 427- 398
5. Słupia Słupsk 17 19 488-494
6. SMS Gliwice 16 13 440-469
7. AZS AWF Warszawa 18 12 476-524
8. Tor Dobrzeń Wielki 17 8 411-470