Słupia Słupsk zremisowałą z SPR Olkusz 23:23

Z piłką Aleksandra Olejarczyk ze Słupi. Przed nią Katarzyna Ignatova (nr 10), najlepsza zawodniczka z Olkusza. Fot. Łukasz Capar
Rewanżowy Baraż o Superligę Po dramatycznym meczu Słupia Słupsk zremisowała z SPR Olkusz 23:23. Po wygraniu w pierwszym meczu 32:27 Słupia przechodzi do kolejnej rundy i zagra z AZS AWF Wrocław.

Nerwowe chwile przeżywało ponad 500 widzów w słupskiej hali Gryfia, gdzie Słupia grała z olkuskim zespołem SPR. W korzystniejszej sytuacji były słupszczanki. Jednak w 45. minucie Słupia przegrywała 16:21 po rzucie karnym wykonanym przez Paulę Przytułę.

Zrobiło się nerwowo wśród słupskich zawodniczek, które popełniały kardynalne błędy. Często gubiły piłkę. Doświadczenie Agnieszki Łazańskiej-Korewo (najlepszej zawodniczki na boisku w niedzielnym meczu) przydało się, bo kapitanka Słupi wzięła sprawę w swoje ręce.

Słupszczanki przełamały słabość i mimo wielkiego zmęczenia wykrzesały z siebie jeszcze resztki sił. Systematycznie odrabiały straty. W 58. minucie przegrywały 21:23, a potem doprowadziły do remisu. Ten wynik został przyjęty owacyjnie przez kibiców, którzy brawami podziękowali słupskim zawodniczkom za niezwykle ofiarną walkę do upadłego.

Słupia prowadziła tylko raz. W słupskiej bramce kapitalnie interweniowała Iwona Łoś, która w kluczowych momentach wykazała się znakomitym refleksem w sześciu sytuacjach sam na sam z olkuskimi zawodniczkami. Szczególnie ważne to było w drugiej połowie, gdy słupski zespół przegrywał różnicą trzech, a później czterech goli. Słowa uznania należą się słupszczankom, które grały w dziewięcioosobowym składzie, w tym były dwie bramkarki.
- Spodziewałem się trudnego meczu, mimo że mieliśmy pięciobramkową zaliczkę - oznajmił Michał Zakrzewski, trener Słupi. - Zwyciężyła rozsądna gra moich podopiecznych w końcówce.

Pierwsze spotkanie drugiego etapu meczów barażowych - 21 maja w słupskiej hali Gryfia. Rywalem Słupi będzie AZS AWF Wrocław (dziesiąty zespół superligi w sezonie 2010/2011).

Rewanż odbędzie się 28 maja.

Słupia Słupsk - SPR Olkusz 23:23 (9:11).
Dla Słupi gole zdobyły: Agnieszka Łazańska-Korewo - 10 (w tym 6 było z rzutów karnych), Anna Ilska - 4, Maja Zienkiewicz-Janikowska - 4, Katarzyna Cieśla - 2, Natalia Borowska - 1, Aleksandra Olejarczyk - 1, Aleksandra Porębska - 1.
W bramce występowały: Iwona Łoś i Dominika Stroinska, która doznała kontuzji.