Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupska policja podsumowała wakacje na drogach w regionie. Więcej kontroli, mniej pijanych kierowców

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wypadków i kolizji w wakacje było więcej niż przed rokiem. Spadła za to liczba kierowców, którzy wsiedli za kółkiem pod wpływem alkoholu.
Wypadków i kolizji w wakacje było więcej niż przed rokiem. Spadła za to liczba kierowców, którzy wsiedli za kółkiem pod wpływem alkoholu. KMP Słupsk
Policjanci ze słupskiej drogówki podsumowali wakacje na drogach Słupska i powiatu słupskiego. Przez dwa miesiące funkcjonariusze skontrolowali ponad 6300 pojazdów.

Czas wytężonej pracy policjantów nie skończył się z początkiem września. Teraz funkcjonariusze będą realizować kolejne działania w rejonie szkół i przedszkoli. Jak jednak przebiegły wakacje na drogach w regionie? Przede wszystkim za kierownicę wsiadło mniej pijanych kierowców niż przed rokiem. Wzrosła też liczba samych kontroli trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 57 osób pod wpływem alkoholu, natomiast w 2022 r. było ich 74. Spadła też liczba kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym.

- Mundurowi podjęli blisko 2100 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do określonych w przepisach ograniczeń prędkości. Kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 51 km/h, zgodnie z obowiązującymi przepisami tracili uprawnienia na 3 miesiące. W roku 2023 w okresie wakacyjnym takich kierowców było 24, a w analogicznym okresie ubiegłego roku 34 – wylicza Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Niestety wzrosła (nieznacznie) liczba wypadków i kolizji– tych było 462, czyli o 22 więcej niż przed rokiem.

- Niestety w tym czasie dochodziło również do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. W lipcu i sierpniu tego roku na drogach naszego powiatu doszło do takiej samej liczby śmiertelnych wypadków jak w roku ubiegłym – 3 – dodaje Bagiński.

Policja podaje, że w lipcu i sierpniu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili różnego rodzaju akcje, działania i spotkania profilaktyczne, które miały zwrócić uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego na występujące na drogach zagrożenia.

- Mundurowi byli zapraszani na obozy, kolonie i półkolonie, na których omawiali tematykę bezpieczeństwa pieszych i przygotowywali najmłodszych do powrotu do szkoły. Zwracali uwagę, że odpowiedzialność na drodze musi obowiązywać przez cały rok bez względu na to, czy jesteśmy w okolicach swojego domu, na wakacjach czy w drodze do szkoły – wymienia Bagiński.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza