Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna na panoramach

(wf)
Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna na panoramachSłupska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowe narzędzie do promocji – tzw. panoramy sferyczne.
Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna na panoramachSłupska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowe narzędzie do promocji – tzw. panoramy sferyczne.
Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowe narzędzie do promocji – tzw. panoramy sferyczne. Są to zdjęcia lotnicze, które można obracać 360 stopni w każdą stronę. Projekt powstał przy współ­pracy Pomorskiej Agen­­cji Rozwoju Regionalnego, która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomicz­ną (SSSE) z gminą Słupsk i miastem Ustka. Na panoramach zdjęciowych można zobaczyć tereny inwestycyjne, które wchodzą w skład SSSE, m.in. obszary podstref: Słupsk-Włynkówko, Słupsk-Westerplatte, Redzikowo-Wieszyno oraz Ustka.

– To pilotażowy projekt promocyjny zrealizowany na naszym terenie. Chcieliśmy innowacyjnie podejść do tematu promocji Strefy. Inwestorzy zainteresowani nieruchomościami w Strefie pytają o lokalizację względem głównych szlaków komunikacyjnych – tłumaczy Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza SSSE.

– Teraz posiadamy narzędzie, które daje pełny obraz, dosłownie mówiąc, tego, co znaj­duje się w otoczeniu terenów inwestycyjnych, i to w promieniu kilku kilometrów.

Wykonawcą panoram sferycznych była firma pod nazwą Wniebowzięte. Naz­wa jest adekwatna, bo panoramy zostały zrobione przy pomocy specjalnego latającego robota, tzw. drona, który z wysokości ok. 200 m nad ziemią wykonał serię zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, że zdjęcia zostały zrobione z lotu ptaka, obejmują swym zasięgiem szeroki promień, pokazując część okolic Słupska i Ustki. Ułatwieniem dla potencjalnych inwestorów jest oznaczenie najważniejszych punktów widocznych na mapie oraz obrys dostępnych działek wraz z ich areałem.

– Posiadamy ponad 60 hektarów w pełni uzbrojonych terenów w Redzikowie oraz 82 hektarów w sąsied­nim Wieszynie. Obie podstrefy tworzą zwarty teren inwestycyjny o łącznej po­wierz­chni przeszło 140 hektarów. Na panoramach widać również obszar przeznaczony pod inwestycje w Płaszewku – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Między panoramami można swobodnie się przemieszczać. Jak podkreślają twórcy nowego narzędzia, można na nich sprawdzić lokalizację konkurencji czy odległość od urzędu.

Oznaczone zostały funkcjonujące firmy. Kiedy użytkownik kliknie na obrys danego budynku zostanie przeniesiony na stronę internetową konkretnego przedsiębiorstwa. Panoramy połączone są również z interaktywną mapą, ukazującą, w którym kierunku patrzymy.

– Jest to wygodne dla inwestora, który chce tutaj rozpocząć działalność. Nie musi poświęcać czasu na spotkania w kilku miejscach, bo podstawowe informacje uzyska z mapy sferycznej, wiele rzeczy można również ustalić telefonicznie i dopiero umawiać się na spotkanie – wyjaśnia Jan Olech, burmistrz Ustki. – Z naszej panoramy widać, że odległość do morza jest niewielka, co również może być elementem zachęcającym do inwestycji właśnie tutaj.

 

Jest też panorama zachodniej części portu, dlatego  może ona być interesująca także dla turystów.

Wykonawcą panoram sferycznych była firma pod nazwą Wniebowzięte. Rzeczywiście zdjęcia robione są "prosto z nieba”. Panoramy można obejrzeć na stronach internetowych partnerów projektu, w tym Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: http:// pansfer.sse.slupsk.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza