MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupski „Mechanik” z nowym partnerem. Specjaliści z firmy Ulenberg pomogą w kształceniu uczniów

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Podpisanie porozumienia między "Mechanikiem" i firmą Ulenberg. Konferencja w ratuszu.
Podpisanie porozumienia między "Mechanikiem" i firmą Ulenberg. Konferencja w ratuszu. Wojciech Lesner
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zawarł porozumienie z lokalną firmą Ulenberg zajmującą się m.in. dystrybucją i serwisem maszyn rolniczych. W ramach współpracy, uczniowie kilku kierunków skorzystają z zajęć i praktyk pod okiem specjalistów.

Firma Ulenberg z Główczyc przejęła obiekty po dawnych zakładach Gino Rossi przy ul. Owocowej i planuje rozwój działalności w Słupsku.

- Firma Ulenberg rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku zajmując się handlem zbożami i nawozami. Przez kolejnych 28 lat swoje portfolio rozszerzyliśmy o sprzedaż paliw, handel maszynami rolniczymi oraz kruszywami. Obecnie współpracujemy z trzema szkołami na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Szkoła w Słupsku będzie kolejną – mówi Remigiusz Łuczak, dyrektor handlowy firmy.

Przedsiębiorstwo obejmie patronat nad klasą, w której uczniowie kształcą się do zawodu mechanik-operator maszyn rolniczych. To oznacza zajęcia i praktyki dla uczniów pod okiem specjalistów z branży rolniczej.

- Cieszymy się, bo to będzie kolejny partner naszego zawodu mechanik-operator maszyn rolniczych. Nasi uczniowie w branżówce będą odbywać praktyki, również uczniowie pozostałych zawodów – technik mechanik, technik logistyk będą mogli mieć zajęcia praktyczne czterotygodniowe w trzeciej i czwartej klasie. I staże specjalizacyjne w klasach piątych, rozszerzające kompetencje – wymienia Barbara Zakrzewska, dyrektor „Mechanika”.

- Uczniowie poznają nowoczesny sprzęt, odbędą profesjonalne praktyki w rzeczywistych warunkach i otrzymają szansę na pracę. Nasza hala napraw może naprawiać nawet 30 kombajnów naraz. Potencjał jest niesamowity – twierdzi prezes firmy Ulenberg, Andrzej Przepiórka.

Firma stawia na rolnictwo precyzyjne. Z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w branży mają się także zapoznać uczniowie.

- Rolnictwo precyzyjne to temat prosty, ale niepraktykowany zbyt często. Jeśli chodzi o średni wiek rolnika – jest on dosyć duży. Skoro my odbijamy się od tych osób, które twierdzą, że nie nauczą się już niczego nowego, to działamy z ich dziećmi. Zaczęliśmy współpracę ze szkołami. Bardzo fajnie to wychodzi, bo uczniowie są tym bardzo zainteresowani, bardzo szybko się uczą. Rolnictwo precyzyjne ma przede wszystkim wymiar ekonomiczny – mamy zaoszczędzone pieniądze, czas. Ograniczamy nawozy, środki ochrony roślin – dbamy o klimat, zużywamy mniej wody. Prowadzenie prac precyzyjnych wpływa też na oszczędność paliwa – tłumaczy Łukasz Nalewajko, kierownik ds. rolnictwa precyzyjnego w firmie Ulenberg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza