MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie słupskiego „Rolniczaka” na praktykach w Hiszpanii. Kształcili się pod okiem zagranicznych specjalistów

OPRAC.:
Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wizyta w Hiszpanii była owocna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
Wizyta w Hiszpanii była owocna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Zespół Szkół Agrotechnicznych
15 uczniów z czwartych klas słupskiego „Rolniczaka” miało okazję poszerzać swoją wiedzę pod okiem pracowników hiszpańskich firm komputerowych, gastronomików oraz lokalnych przedsiębiorców. Zagraniczne praktyki odbyły w ramach programu Erasmus.

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku wziął udział w projekcie „Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Uczniowie na zagranicznych praktykach 2023” finansowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji- Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W jego ramach organizowane są zagraniczne młodzieżowe staże zawodowe, podczas których uczniowie mają nie tylko możliwość zdobywania nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, ale także poznawania kultury, obyczajów oraz tradycji innego państwa europejskiego.

Wybór padł na słoneczną i ciepłą Hiszpanię. Praktyki odbyły się w Sewilli, będącą nie tylko stolicą regionu Andaluzja, ale również niekwestionowanym centrum kultury flamenco.

W tak niecodziennej scenerii grupa 15 uczniów z czwartych klas o profilu technik programista, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz technik technologii żywności miała okazję poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności pod okiem pracowników hiszpańskich firm komputerowych, lokali gastronomicznych oraz lokalnych przedsiębiorców. Dodatkowo uczestnicy stażu musieli poradzić sobie z barierami językowymi oraz przełamać lęk przed porozumiewaniem się w języku angielskim, również w sytuacjach związanych z wykonywaniem obowiązków pracowniczych. I z tym zadaniem poradzili sobie znakomicie.

Nagrodą za godziny spędzone na praktykach były liczne wycieczki po Sewilli. Stażyści podziwiali hiszpańską architekturę, malownicze krajobrazy i delektowali się południową kuchnią, pełną aromatycznych przypraw oraz niecodziennych smaków. Potwierdzeniem nabytych przez nich kompetencji zawodowych i językowych jest zdobycie certyfikatu Europass-Mobility – w czwartek w „Rolniczaku” odbyła się uroczystość ich wręczenia.

Hiszpanię odwiedzili również nauczyciele „Rolniczaka”. I oni w praktyczny sposób wykorzystali swój pobyt za granicą. Siedmiu z nich wzięło udział w tzw. Job Shadowing w ramach przyznanej szkole akredytacji z programu ERASMUS+. Udział nauczycieli w programie job shadowing w Sewilli przyniósł wiele korzyści zarówno na poziomie zawodowym, jak i osobistym – poznawali nowe metody nauczania czy zwiększali kompetencje językowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza