Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupski Plast-Box uruchomił centrum dystrybucji i rozwija nową technologię

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Spółka Plast-Box ze Słupska, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo – logistyczne. Firma wdrożyła równie z produkcję opakowań z wykorzystaniem odpadów poużytkowych.

Nowe centrum magazynowo – logistyczne spółki Plast-Box jest zlokalizowane w Starej Wsi pod Warszawą, u zbiegu dwóch autostrady A2, łączącej Polskę wschodnią z zachodnią, oraz drogi ekspresowej S8, łączącej Białystok i Warszawę z Łodzią i Wrocławiem.
Obiekt pełnia funkcję hubu dla polskich marek Grupy Plast-Box – Stark Partner oraz Plast-Box. Będzie ono obsługiwać głównie dostawy w południowo-wschodniej i centralnej części Polski.

– Poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo – logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać. Zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w centralnej części kraju, ze względu na dogodną lokalizację i możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów – informuje Artur R. Skonieczny, dyrektor handlowy Grupy Plast-Box.

Magazyn ma powierzchnię ponad 3,8 tys. metrów kwadratowych i dysponuje pojemnością blisko 4,3 tys. miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania.

Plast-Box zwiększył ponadto skalę produkcji opakowań z wykorzystaniem odpadów poużytkowych (PCR). Spółka zachęca klientów do większego wykorzystania PCR w swoich wyrobach jako rozwiązanie przyjazne środowisku. Na opakowania z udziałem recyklatów decyduje się coraz więcej europejskich firm, stosujących wiadra dla produktów non-food (stosowanych poza przemysłem spożywczym).

– Rynek europejski jasno wskazuje gdzie jest przyszłość. Wiele firm w Europie w projektowaniu nowych produktów uwzględnia ekologiczne rozwiązania, na przykład wykorzystanie surowców z recyklingu odpadów post-konsumenckich zawracanych w technologii chemicznej. Dlatego w nadchodzących latach planujemy zwiększyć udział recyklatu stosowanego w naszych produktach – mówi Artur R. Skonieczny.

Dyrektor handlowy Grupy Plast-Box dodaje, że nie w każdym przypadku zastosowanie takiego rozwiązanie jest możliwe. - Zawartość PCR w opakowaniach Plast-Box sięga obecnie do 60 procent z zachowaniem pełnych właściwości mechanicznych produktu – wyjaśnia.
Kolejnym realizowanym przez spółkę projektem z udziałem PCR jest opakowanie wyprodukowane dla firmy Tippland, irlandzkiego producenta nawozów i środków poprawiających strukturę gleby.

Rapid Grow to wzbogacone wodorostami i przyjazne środowisku nawozy organiczne – opakowanie z udziałem post-konsumenckiego granulatu było naturalnym wyborem dla tego produktu. Wiaderko, jak wszystkie opakowania produkowane przez Plast-Box, nadaje się również w 100-procentach do dalszego recyclingu.

W ramach swojej długoterminowej strategii Plast-Box zamierza wytwarzać coraz więcej opakowań z surowców odnawialnych oraz materiałów przetwarzalnych, ograniczając w ten sposób zużycie zasobów naturalnych. Kierunek ten wpisuje się w realizację wizji spółki w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza