Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupski ratusz czeka na wnioski ws. planu zagospodarowania „Kwartał Milenium”

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Wizualizacja inwestycji, która ma powstać w miejscu obecnego budynku po kinie Milenium.
Wizualizacja inwestycji, która ma powstać w miejscu obecnego budynku po kinie Milenium. PBPA
Urząd Miejski w Słupsku przystąpił do opracowywania nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kwartał Milenium”. Urząd zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków do tego planu.

Do podjęcia prac na planem „Kwartał Milenium” zobowiązała ratusz uchwała Rady Miasta z 31 stycznia br. Ma to związek z inwestycją, którą zaproponował miastu jeden ze słupskich przedsiębiorców.

Na terenie pomiędzy płytą Starego Rynku a ul. Piekiełko, gdzie znajduje się obecnie budynek po kinie Milenium, planuje wybudować kompleks kilkukondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się miejsce na restauracje, hotel, biura, sklepy, a nawet muzeum. Na podziemnej kondygnacji zaplanowano natomiast utworzenie ogólnodostępnego parkingu dla stu aut.

Pomysł spotkał się z aprobatą miejskich radnych. Jednak obowiązujące zapisy (jak choćby dopuszczalna wysokość budynków) uniemożliwiają przeprowadzenie takiej inwestycji, czyli budowę wielokondygnacyjnego obiektu z garażem podziemnym, hotelem i lokalami usługowymi w miejscu kina Milenium. Stąd konieczność sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z przepisami każdy mieszkaniec Słupska może zgłosić do tego planu swoje uwagi i wnioski. Może to zrobić w formie pisemnej lub ustnej w Wydziale Polityki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Słupsku, pl. Zwycięstwa 1, pok. 105 lub formie elektronicznej wysyłając maila na adres: [email protected]. Wnioski można składać do 12 marca br.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza