Słupszczanin wicemistrzem świata

Lech Szcześniak z Piasta Słupsk wywalczył srebrny medal mistrzostw świata weteranów w zapasach w stylu wolnym. Zmagania odbyły się w Wałbrzychu. Piast Słupsk

Stanął na podium w dywizji C do 76kg. - Wygrałem dwie walki z Niemcem 10:0 i Węgrem 10:0 i w finale przegrałem z Włochem 0:3, wielokrotnym medalistą MŚ, który również wcześniej swoje dwie walki wygrał przez przewagę techniczną.

To bardzo doświadczony zapaśnik, który ciągle startuje, natomiast mi zabrakło jeszcze "obycia na macie", gdyż dopiero w zeszłym roku wznowiłem treningi zapaśnicze, a wcześniej swoją przygodę z zapasami skończyłem jako junior. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zapasy wolne to nie mój styl, ale mamy w klubie świetnego zawodnika Adama Sobieraja (wielokrotny MP i brązowy medalista ME ) właśnie "wolniaka", który pomógł mi bardzo w przygotowaniach. Przy okazji warto również wspomnieć że oprócz Adama, który jest też trenerem mamy jeszcze jednego trenera reprezentującego styl klasyczny, który również był wielokrotnym
medalistą MP Pawła Rozenbajgiera - mówi Szcześniak.

Siedziba klubu Piast Zapasy, mieści się w Galerii Podkowa na ul. Starzyńskiego 6 ( sala Kuźnia Sportu ) w Słupsku. - Tworzymy grupę dla dzieci już od 5-6 lat, która będzie ćwiczyć dwa razy w tygodniu, ale na sali mile widziani są chętni w każdym wieku - dodaje wicemistrz świata. Jego sukces był możliwy, dzięki pomocy słupskich firm: AMS TOYOTA, ARKOM, PEPSPORT, INVEST HOUSE, FERRO DI CAVALLO, EURO LIDER, SPOŁEM.