Sparing: Gryf Słupsk - Bałtyk Koszalin 3:0 (wideo)

W meczu rozegranym na sztucznej nawierzchni przy ul. Zielonej w Słupsku Gryf pokonał Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0). kamera Jarosław Stencel
W meczu rozegranym na sztucznej nawierzchni przy ul. Zielonej w Słupsku III-ligowy Gryf pokonał III-ligowy Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0).

Bałtyk Koszalin przyjeżdżał do Słupska w aurze niepokonanego zimą zespołu, któremu nie dała rady (a o "mały włos" nie przegrała) nawet pierwszoligowa Flota Świnoujście. Pierwsze minuty z obu stron to ostrożna gra w ataku.

Wysoko nad bramką uderzał Marcin Chyła. Dopiero w 16 minucie okazję stworzyli sobie gryfici i to od razu bardzo groźną. Niestety jednak strzał wślizgiem Szymona Gibczyńskiego wybronił Rafał Rakowiecki.

W 25 minucie do bramki słupskiej trafił jeden z zawodników Bałtyku, ale sędziowie wskazali pozycję spaloną. Chwilę potem tuż obok bramki strzelał Krzysztof Biegański. On też później otrzymał sprytne podanie piętą od Karola Świdzińskiego, ale zdołał wybić piłkę z linii bramkowej obrońca Bałtyku. Przy kolejnej akcji pod bramką gości w ruch poszły łokcie i kartkami przez sędziego Jarosława Boratyńskiego obdarzeni zostali Tomasz Bukowski (czerwona) i Paweł Klimek (żółta). Po przerwie w ekipie Gryfa tradycyjnie nastąpiło kilka zmian.

Na boisko wszedł Piotr Lisowski, który w swoim kolejnym meczu zdobył gola, tym razem po dobrym długim dośrodkowaniu Tomasza Snochowskiego. Następnie Lisowski przeprowadził indywidualną akcję w polu karnym, jednak wybronił jego strzał golkiper gości. Tuż przed przerwą napastnik Bałtyku chybił z dwóch metrów i piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejny gol padł po dośrodkowaniu w pole karne Biegańskiego, a tam najwyżej wyskoczył Klimek trafiając do siatki. W końcówce ponownie doszło do spięć na boisku z którego wylecieli Wojciech Sterczewski oraz Tomasz Sęk i Łukasz Góral. Zrobiło się luźniej i wykorzystali to gryfici. Wynik ustalił Biegański wygrywając walkę o piłkę z bramkarzem i kierując futbolówkę do pustej bramki.

Gryf Słupsk - Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0)

1:0 Piotr Lisowski (57), 2:0 Paweł Klimek (67 - głową), 3:0 Krzysztof Biegański (88)

żółte kartki: Marciniak, Gibczyński, Klimek - Fijołek, Chyła, Duszkiewicz

czerwone kartki: Sterczewski (85) - Bukowski (35), Sęk (85), Góral (85)

Gryf: Wójcik (46 Gołębiewski) - Sterczewski (46 Snochowski), Dworacki, Ziobro (63 Sterczewski), Baranowski (46 Schulz), Straszewski (16 Luzak), Klimek (76 Marciniak), Witucki (71 Gemza), Świdziński (61 Stanischewski), Biegański, Gibczyński (46 Lisowski).

Bałtyk: Rakowiecki - Sęk, Bukowski, Grygorowicz, testowany 1, Fijołek, Duszkiewicz, Trzebiatowski, Góral, testowany 2, Chyła oraz P.Kotłowski, Chicewicz, testowany 3, Rząsa, Miklasiński, Zagdański.

Kolejny sparing Gryf rozegra w sobotę o godzinie 11.00 z Pomorzem Potęgowo, również na boisku przy ulicy Zielonej.