Sparing: Gryf Słupsk - Gryf II PGK Słupsk 3:2 (1:1)

Sparing zawodników Gryfa Słupsk - Gryfa II PGK Słupsk
Sparing zawodników Gryfa Słupsk - Gryfa II PGK Słupsk Fot. Łukasz Capar
W meczu sparingowym pierwszy zespół słupskiego Gryfa pokonał rezerwy 3:2 (1:1). Nie był to jednak typowy pojedynek na "żelazne" składy. Trener Grzegorz Bednarczyk zestawił skład mieszany. Mecz trwał 2x30 minut.

Testowanych było kilku juniorów Gryfa: Daniel Marciniak, Patryk Wójcik, Michał Michalak, Oskar Pieniak, Mateusz Janc, Kamil Gemza, Dawid Gawiński, Adrian Świtoń.

Pierwszy gol padł po nieporozumieniu Michała Szałka i Łukasza Krymowskiego, któremu odebrał piłkę Miłosz Borkowski. Potem Wójcik obronił strzał Świtonia, a Szpiter nie trafił do pustej bramki. Chwilę potem było już 1:1 i zagranie z lewej strony boiska od Bartłomieja Oleszczuka zakończył strzałem z bliska Świtoń. Następnie Wójcik sobrze się spisał broniąc strzały Oleszczuka oraz Szpitera. W drugiej połowie dobry strzał z woleja, który minimalnie minął słupek oddał Bartłomiej Nałęcz. Kolejne bramki zdobywali Robert Siarnecki i Amadeusz Szpiter z najbliższej odległości. W 54 minucie dobry strzał Borkowskiego broni Krymowski. Wynik ustalił strzałem tuż przy słupku z około 14 metrów Karol Świdziński. W ostatniej minucie oba zespoły mogły zdobyć po bramce. Uderzenie z bliska Marcina Kozłowskiego obronił Krymowski, a Siarnecki uderzył obok bramki.

Gryf Słupsk - Gryf II PGK Słupsk 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Miłosz Borkowski (6), 1:1 Adrian Świtoń (13), 2:1 Robert Siarnecki (43 - karny), 3:1 Amadeusz Szpiter (47), 3:2 Karol Świdziński (57)

Gryf: Krymowski - Fryś, Sarna, Szałek, Bielecki, Oleszczuk, Marciniak, Piekarski, Siarnecki, Świtoń, Szpiter.

Gryf II PGK: Wójcik - Czerwiński, Wesołowski, Rudzikiewicz, S. Schulz, Janc, Świdziński, Nałęcz, O. Pieniak, Kozłowski, Borkowski.

Na zmiany wchodzili: Michalak, Gapiński, Gemza.