Sparingi: Porażki Pogoni, Korala i Karola. Piast rozgromił MKS

Na boisku w Polnicy czwartoligowy Koral Dębnica gościł chojnickiego Kolejarza i przegrał 1:2 (1:0). Prowadzenie dla Korala uzyskał Piotr Dowksza z rzutu karnego. Gole dla zespołu z Chojnic: Tomasz Jażdżewski i Robert Drewek.

Koral Dębnica - Kolejarz Chojnice 1:2 (1:0)

Koral: Babiński, Nawacki, Cyzman, Michalski, G. Dowksza, Ł. Bednarek, Szada-Borzyszkowski, P. Dowksza (przebywa na testach, a jego ostatnim klubem był Piast Człuchów), Wachnik, Bulwan, K. Bednarek. Grali jeszcze: bramkarz Tandecki i zawodnicy w polu: Piotr Madej (piłkarz z Mirosławca jest na testach), Lewicki, Wieczorek, Kulczyk, Czapiewski.

- Była to nasza pierwsza gra kontrolna - oznajmił Zbigniew Cyzman, grający trener Korala. - Z porażki nie robię dramatu. Mecz przegraliśmy w samej końcówce.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 0:6

W Debrznie MKS zmierzył się z człuchowskim Piastem. Debrznianie pod wodzą trenera Grzegorza Apryasa nie będą mile wspominać pierwszego sprawdzianu na boisku w 2009 roku, bo przegrali aż 0:6 (0:4).

Dla człuchowskiego zespołu gole strzelili: Konrad Michnowicz 2, Maciej Sikorski 2, Sebastian Stalka 1 i Łukasz Czarnowski 1. Był to drugi sparing Piasta w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek mistrzowskich w słupskiej klasie okręgowej.
- Zespoły grały na grząskim boisku i w trudnych warunkach. Mecz kończył się przy gęstej mgle. Mój MKS grał w eksperymentalnym składzie. Piast był szczególnie lepszy w pierwszej połowie
- ocenił Sebastian Michno, prezes debrzneńskiego klubu.
W ekipie z Debrzna zabrakło Pawła Władyczaka. Ten piłkarz przymierza się do zmiany barw klubowych. Jego nowym klubem ma być Piast Człuchów. Rozmowy w toku.
MKS: Rutyna, Małys, G. Wirkus, Walaszewski, Tarczyluk, P. Grzechnik, Staniol, Kisełyczka, Litwiniuk, Miły Klejdysz. Na zmianę wszedł Zblewski.
Piast: Rafalski, Sylwester Żmuda-Trzebiatowski (ostatnio Prime Food Brda Przechlewo), B. Nartowski, Grzegorz Rytel (wychowanek człuchowskiego klubu), Karpowicz, Michnowicz, Maciej Przyszlak, Michał Kukliński (gracz Chojniczanki Chojnice przebywający na testach), Stalka, Maciej Kloskowski (ostatnio grał w Chojniczance), Maciej Sikorski (nowy nabytek z Czarnych Ostrowite). Na zmiany weszli: bramkarz Borzyszkowski i zawodnicy w polu: Urbaniak, Czarnowski. W najbliższą niedzielę (15 lutego) o godz. 14 w Więcborku dojdzie do konfrontacji Grom - MKS Debrzno.
Karol Pęplino - Darłovia Darłowo 2:3 (0:2)

Po raz drugi w Pęplinie grali piłkarze Karola. Tym razem w niedzielę ich rywalem była Darłovia Darłowo. Pęplinianie nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska i po zaciętej rywalizacji ulegli darłowianom 2:3 (0:2).

Strzelcy goli dla Karola: Paweł Basiak i Karol Petrus. Z gości po razie na listę strzelców wpisali się: Marcin Kumosiak, Grzegorz Kosiarski, który wykorzystał rzut karny, Zbigniew Zawada. W pierwszej połowie darłowska drużyna grała ze sporym rozmachem. Po przerwie nieco spuściła z tonu i wykorzystała to pęplińska ekipa, która zmniejszyła rozmiary porażki. Warto dodać, że po przerwie Darłovia nie potrafiła wykorzystać drugiego rzutu karnego.

Skuteczną interwencją popisał się golkiper Marcin Petrus. Obydwie drużyny zaprezentowały ofensywny futbol. Zawodnicy z Pęplina i Darłowa stworzyli mnóstwo podbramkowych sytuacji, ale z ich skutecznością nie było najlepiej, bo mogło być jeszcze przynajmniej pięć, a może sześć goli.

Karol: M. Petrus, B. Wasylko, K. Petrus, Pączek, Urbanowicz, Gołąb, Bokacz, Sznigir, Radosław Wypych (zawodnik ten jest na testach, jego ostatnim klubem był SwePol Link Bruskowo Wielkie), Gołąb, Ziembiński. Na zmiany weszli: Tomaszewicz, Gruszka i Basiak.

Trener Karola, Artur Suruło, ma zaplanowany już trzeci sparing. Odbędzie się on w sobotę (czternastego lutego) o godz. piętnastej na sycewickim stadionie ze Spartą.
Start Mrzezino - Pogoń Lębork 2:1 (1:1)

Aż 20 graczy Pogoni zagrało w sparingu z Startem Mrzezino. Dwie różne jedenastki na boisku zademonstrowały odmienny futbol. Już w 10. minucie prowadzenie dla Pogoni zdobył, po asyście Mariusza Kalamaszka, Grzegorz Górski. W kolejnych minutach każda ze stron miała po kilka bramkowych sytuacji.

Jako jedyny wykorzystał ją pod koniec pierwszej połowy napastnik Startu Pieper. Druga odsłona w wykonaniu pogonistów nie była już tak efektowna. Zwycięską bramkę dla Startu strzelił Paweł Łuczak.

- Celem sparingu było sprawdzenie wszystkich zawodników. Nie wynik był tu najważniejszy. W drużynie pojawiło się kilku nowych graczy, takie mecze jak ten służą, by znaleźć dla nich miejsce na boisku- powiedział trener Pogoni Andrzej Małecki.

Gola dla Pogoni zdobył Górski. Pogoń (I połowa): Skrzypczak - P. Małecki, Mądrzak, Trawiński, Władyka, Piotrowski, Górski, Gusmann, Kalamaaszek, Kwapiński, Rosiński.

Pogoń (II połowa): Wos - P. Małecki, Malek, Bogucki, Władyka, Witkowski (Błaszkowski), Górski, Gusmann, Iwosa, Mielewczyk, Kwiatkowski (Michta).

Sulima odchodzi do Orła Choczewo

Radosław Sulima, 26-letni napastnik Pogoni, zmienił barwy klubowe. Nowym klubem Sulimy będzie lider A klasy (I grupa Gdańsk) Orzeł Choczewo. Klub ten już wcześniej starał się o pozyskanie tego zawodnika. Półtora roku temu, gdy Sulima przychodził ze Stolemu Gniewino do Lęborka, to właśnie Orzeł był potencjalnym kontrkandydatem Pogoni. Sulima w Pogoni jesienią strzelił 3 bramki.

Kolejne sparingi lęborczan

Kolejne mecze lęborczan: 11 lutego, godz. 18 Pogoń Lębork - Stolem Gniewino (boisko boczne przy sztucznym oświetleniu), 14 lutego (sobota), godz. 12 Pogoń Lębork - GKS Sierakowice.

Środki na modernizację stadionu

Rada Miejska przyjęła budżet Lęborka na 2009 rok. Wśród wielu wydatków inwestycyjnych znalazły się także te związane z stadionem miejskim przy ul. Kusocińskiego. W tym roku zostanie wykonany kolejny etap remontu budynku sędziowskiego. Finału prac można spodziewać się w okresie letnim.

Do 30 czerwca na lęborskim stadionie powinien powstać płot rozdzielający boisko główne od boiska bocznego. Miasto przyznało na ten cel 60 tys. zł. W planach jest także oczyszczenie i malowanie ogrodzenia boiska głównego, a także wykonanie nowych zadaszonych boksów na boisku bocznym. Na stadion zostanie zakupiona też nowa kosiarka samobieżna.