Szachy. Grupa pościgowa coraz bliżej lidera Dawida Jaroszewicza

Grają Tadeusz Dubel (z lewej) i Michał Nisztuk
Grają Tadeusz Dubel (z lewej) i Michał Nisztuk Fot. Łukasz Capar
W słupskiej świetlicy Polskiego Związku Niewidomych rozegrano siódmy turniej szachowy P-15 w ramach IX Grand Prix Słupska.

Do rywalizacji przystąpiło trzynastu graczy. Tym razem w najwyższej dyspozycji był Dimitry Aniskiewicz. Szachista z Ustki zgromadził 8 punktów i z tym dorobkiem zajął zdecydowanie pierwszą lokatę.

Za Aniskiewiczem na drugiej pozycji uplasował się Stanisław Zarzecki (Słupsk), który miał 7,5 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Dymitry Pylyp (Słupsk). Dorobek tego zawodnika wyniósł 6,5 pkt. Na kolejnych miejscach poza podium uplasowali się: 4. Zbigniew Mielczarski (Sławno) - 6 pkt, 5. Aleksander Marczak (Koszalin) - 5,5 pkt. W klasyfikacji generalnej po siedmiu turniejach prowadzenie utrzymał Dawid Jaroszewicz. Słupski szachista ma na koncie 133 pkt. Grupa pościgowa zbliżyła się bardzo blisko do lidera. Za prowadzącym na kolejnych miejscach znajdują się: 2. Jarosław Borowski - 131 pkt, 3. Zb. Mielczarski - 126 pkt.

Tradycyjnie już sędzią głównym był słupszczanin Brunon Studziński. IX Grand Prix Słupska realizowany jest w ramach projektu "Organizacja imprez miejskich w szachach i warcabach 2021" dofinansowanego ze środków miasta Słupska. Za organizację tej cyklicznej imprezy szachowej odpowiedzialny jest Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk. Ósme zawody z tego cyklu zaplanowano na 3 października (niedziela). Gry rozpoczną się o godz. 10. Zapisy od godz. 9.45. Miejsce szachowych zmagań na 64 polach bez zmian, czyli przy al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku.