MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szeroka oferta zatrudnienia i porady specjalistów. Plenerowe Targi Pracy i Kariery w Słupsku

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Młodzież mogła przebierać w ofertach pracodawców na Plenerowych Targach Pracy i Kariery w Słupsku.
Młodzież mogła przebierać w ofertach pracodawców na Plenerowych Targach Pracy i Kariery w Słupsku. Wojciech Lesner
W czwartek (6 czerwca) przed południem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku zorganizowało dla słupskiej młodzieży Plenerowe Targi Pracy i Kariery. Swoją ofertę prezentowało kilkunastu pracodawców z regionu.

Oprócz firm z regionu słupskiego, przy ul. Dunikowskiego w Słupsku swoje stanowiska przygotowały również instytucje pracy. Młodzież miała okazję zasięgnąć porady od specjalistów z Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Na trzecią edycję targów zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują ciekawe miejsca pracy dla młodzieży, która dopiero co wkracza na rynek pracy. Pracodawcy przygotowali oferty pracy sezonowej. Działamy też w ramach EURES, czyli Europejskiej Sieci Rozwoju Zawodowego, stąd oferty pracy za granicą dla młodych ludzi – mówi Agnieszka Bondarenko, dyrektorka Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku. - Zaprosiliśmy również Wojskową Komendę Uzupełnień, Wojewódzki Urząd Pracy, ZUS, punkt informacyjny o funduszach europejskich. Chodziło o to, aby w jednym miejscu zgromadzić reprezentantów, uczestników rynku pracy i oczywiście młodzież, żeby mogła znaleźć właściwe ukierunkowanie, przyjrzeć się swoim planom na przyszłość. Tutaj mają bezpośredni kontakt ze specjalistami rynku pracy – z doradcą, pośrednikiem, ze specjalistami ds. szkoleń zawodowych. Mogą od ręki dowiedzieć się, jak możemy ich wspierać jako Ochotnicze Hufce Pracy – dodaje.

Najwięcej zainteresowania wśród młodzieży wzbudziła oferta największych pracodawców z regionu, choć wielu uczniów podkreślało, że jeszcze nie podjęli decyzji co do kierunku swojej kariery zawodowej.

- Przychodzimy z ofertą, która jest na rynku słupskim unikalna. Szukamy na stanowiska jak np. automatyk, ponieważ mamy jedną z najbardziej nowoczesnych mączkarni w Europie. Mamy również stanowiska, takie jak kierowcy – krajowi i międzynarodowi.

Potrzebujemy również mechaników utrzymania ruchu – to zawód, który jest nam bardzo potrzebny i mile widziany. Potrzebujemy pracowników produkcji, bo to trzon całej firmy. Warunkiem jest przede wszystkim posiadanie badań sanitarnych. Jesteśmy gotowi przyjąć pracowników niższego szczebla. Mamy swoje oddziały w Szczecinie i Gdańsku, prężnie poszerzamy naszą działalność. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno logistyką, transportem, przetwórstwem ryb, jak i nowymi technologiami - zachęca Agata Marcula, pracownik działu HR w Paula Fish.

Do pracy zachęcali także przedstawiciele spółek miejskich. Osoby bez doświadczenia w zawodzie kuszone były przez pracowników słupskiego MZK.

- Mamy w ofercie finansowanie kursu prawa jazdy z gwarancją zatrudnienia. Zapraszamy również panie, bo nie ukrywam, że jest taki trend – coraz więcej kobiet jeździ w naszym zakładzie. Jednocześnie poszukujemy mechaników, elektromechaników. Zapotrzebowanie na kierowców było jest i będzie. Tak samo jak i w transporcie krajowym i międzynarodowym, tak i w transporcie miejskim. Ten zawód zawsze jest na topie – podkreśla Katarzyna Kumór z MZK Słupsk. - Tendencja jest taka, że pracodawcy poszukują najczęściej osób z doświadczeniem, ale gdzieś to doświadczenie trzeba nabyć i chcemy dać szansę młodym ludziom nabyć praktykę u nas.

Tegoroczną edycję targów współorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku. Imprezę honorowym patronatem objęła prezydent Miasta Słupska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza