Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy w Politechnice Koszalińskiej. Pod naszym patronatem

Artur Kostecki [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. sxc.hu
W tym roku organizatorzy są przygotowani na przyjęcie jeszcze większej liczby wystawców.
W tym roku organizatorzy są przygotowani na przyjęcie jeszcze większej liczby wystawców.
23 marca odbędą się IX Akademickie Targi Pracy Politechniki Koszalińskiej "Prezentacje Wiosna 2011".

Targi Pracy w Politechnice Koszalińskiej mają długoletnią tradycję. Pierwsze zorganizowano już w 1996 roku, a od roku 2002 impreza organizowana jest pod nazwą Akademickie Targi Pracy przez Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej i Stowarzyszenie Millennium. Dzisiaj jest już to jedna z największych tego typu imprez w woj. zachodniopomorskim.

Poprzednie edycje targów gromadziły ponad 50 wystawców, prężnie działające lokalne firmy i instytucje oraz uznane na rynku krajowym i globalnym firmy.

W tym roku organizatorzy są przygotowani na przyjęcie jeszcze większej liczby wystawców chcących zaprezentować się nowej fali wykwalifikowanych inżynierów oraz magistrów jednej z najdynamiczniej rozwijających się uczelni wyższych w kraju, jaką jest Politechnika Koszalińska.

W ubiegłym roku udział w targach wzięli m.in.: Tieto Polska, Acxiom, Integra Software, Unizeto, Scania, PKO BP, RGB Technology, REC, Hortulus, Vienna Finanse, Mbank, Randstad, NFM Production, Colas Polska, FM Group, AXA Polska, Avon, Erkan, Amber Gold. W tym roku patronem branżowym targów jest firma Orange Polska (PTK Centertel), której szkoleniowcy przeprowadzą podczas targów wykład na temat nowych technologii telekomunikacyjnych oraz możliwości kariery w firmie.

Przypomnijmy, że koszalińska uczelnia ma ponad 10.000 studentów, 17 kierunków kształcenia, ponad 50 specjalności oraz 3 wydziały i 5 instytutów: Wydział Mechaniczny, Wydział Elektroniki i Informatyki, Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Instytut Ekonomii i Zarządzania, Wzornictwa, Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych, Mechatroniki Nanotechnologii i Techniki Próżniowej oraz Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej. Co roku mury uczelni opuszcza blisko 2000 absolwentów.

Co daje firmom udział w Targach Pracy? Pierwsza połowa roku jest okresem, w którym mury uczelni wyższych opuszcza kolejny rocznik absolwentów. Większość z nich rozpoczyna poszukiwania na rynku pracy.

Targi Pracy umożliwiają im bezpośredni kontakt z wieloma pracodawcami w jednym miejscu. Jest to okazja do zaprezentowania firmy, jej profilu działania, metod naboru i selekcji kandydatów, zebrania dokumentów aplikacyjnych od poszukujących pracy absolwentów i studentów wyższych uczelni w Koszalinie oraz zaistnienia w świadomości młodych ludzi, jako firma nowoczesna i rozwojowa.

Czytaj też> Koszalin> Politechnika otwarta dla dziewczyn

 

Na Politechnice Koszalińskiej kształci się nie tylko młodzież z regionu, ale także osoby mieszkające na stałe w takich miastach jak Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Słupsk a nawet Lublin. Dla firm działających również poza regionem Środkowego Pomorza jest to więc możliwość doboru kadry na znacznie większym obszarze.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza