Team Słupsk na czwartym miejscu w Pucharze Polski

(res)
Słupszczanie zajęli czwarte miejsce w Pucharze Polski
Słupszczanie zajęli czwarte miejsce w Pucharze Polski Fot. archiwum
Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce zajęli piłkarze Team Słupsk w finale Pucharu Polski w Warszawie. Skończyli turniej na czwartej pozycji.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Słupszczanie w klasyfikacji zespołów plażowej piłki nożnej za 2010 roku znaleźli się na drugim miejscu w Polsce, co jest ich najpoważniejszym sukcesem, a także - a może przede wszystkim - doskonałym punktem wyjściem przed kolejnym sezonem 2011. W półfinałach dóch imprez mistrzostw Polski i Pucharu Polski znalazły się tylko dwa kluby, właśnie Team Słupsk oraz KP Piórkowscy.

Do Warszawy słupszczanie pojechali w osłabionym składzie zabrakło bramkarza Dariusza Piechoty i Łukasza Jarosiewicza. Zadebiutował za to w bramce Kamil Gołębiewski, a wystąpił także Sergiusz Wiechowski - znany z gry w Legii Warszawa czy Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu Pucharu Polski rozgrywanym nad brzegiem Wisły Team przegrał po dramatycznym spotkaniu z Copacabana Gdańsk 1:2. W kolejnym nie było wątpliwości kto był lepszy. Team pokonał Jutrzenkę Drzewce 6:1. Potem w niezwykle dramatycznym spotkaniu, o wejście do półfinału nasi zawodnicy okazali się lepsi od Hotelu Continental Kryncia Morska - wicemistrzów Polski.

W regulaminowym czasie było 8:8, (chociaż Team prowadził już 8:6). W rzutach karnych po pierwszych dwóch kolejkach było 0:0. Potem po golach Arkadiusza Chuchli i Daniela Barana słupszczanie wygrali 2:1.

W półfinale na drodze Team stanęli KP Piórkowscy. Podobnie było w sopockich mistrzostwach Polski. W obu wypadkach wygrali Piórkowscy, w Warszawie było 6:4. Słupszczanie stracili Michała Podedwornego, który musiał zejść z boiska za dwie żółte kartki, z kontuzją palca opuscił plac gry Daniel Baran. To miało wpływ na wynik spotkania o trzecia pozycję , znów z Copacabaną Gdańsk. Słupszczanie ulegli jej 6:9.

- Ale za hart ducha, siłę woli i ciągłe stawianie się przeciwnościom dostaliśmy masę braw. Nasz mecz z Hotelem Continetal został uznany za nalepszy w turnieju - mówi Daniel Kaniewski, założyciel klubu, a z konieczności gracz. Puchar Polski zdobył Grembach Łódź, który pokonał w finale KP Piórkowskich. Michał Podedworny, zawodnik Team Słupsk z 9 golami znalazł się w czołówce najlepszych strzelców turnieju.