Tenis stołowy. Silesia Miechowice - Pogoń Lębork 3:2

res
Marek Prądzinski
Marek Prądzinski archiwum
W Miechowicach Silesia, po emocjonującym i trwającym ponad 160 minut meczu superligi tenisa stołowego, pokonała Poltarex Pogoń Lębork 3:2.

Dla gości była to piąta porażka w rozgrywkach. Kluczem do zwycięstwa gospodarzy okazał się piąty pojedynek, w którym Jarosław Tomicki po niezwykle dramatycznym boju zwyciężył Jakuba Perka 3:2. W decydującym secie trwała zacięta walka.

W drugiej połowie piątej partii prowadzenie zmieniało się z jednej strony na drugą. W samej końcówce większą dojrzałością wykazał się pingpongista z Miechowic, któremu udało się przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Silesii. W miechowickiej ekipie wyróżnił się 17-letni Wang Chen.

Chińczyk pokazał bogaty repertuar zagrań i bez większych problemów ograł lęborskich graczy. - W grze przeciwko Jarkowi Tomickiemu przegrywałem już 0:2 w setach. Zdołałem jednak doprowadzić do remisu 2:2.

W tie-breaku prowadziłem 5:1, ale niestety nie udało się wygrać. W końcówce nie wytrzymałem psychicznie - podsumował Jakub Perek z Lęborka.

Zapis gier (jako pierwsi pingpongiści z Miechowic): 1:0 - Wang Chen - Jakub Perek 3:0 (11:6, 11:8, 12:10); 1:1 - Jarosław Tomicki - Patryk Chojnowski 1:3 (9:11, 3:11, 11:9, 7:11); 1:2 - Martin Pavlica - Marek Prądzinski 0:3 (9:11, 8:11, 8:11); 2:2 - Chen - Chojnowski 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:9); 3:2 - Tomicki - Perek 3:2 (11:9, 18:16, 5:11, 7:11, 13:11).

Pozostałe rezultaty: Alfa - Gorzovia 0:3, Olimpia Unia - Ostródzianka 3:0, Bogoria - ZKS 3:1, AZS Politechnika - Odra 3:0.