Tenis stołowy. Triumf Sławomira Dosza z Leborka

W Krakowie rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny.
W Krakowie rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny. Fot. Jacek Wójcik
Niespodzianka przy krakowskich stołach pingpongowych. Pierwsze miejsce zajął Sławomir Dosz z Lęborka.

W Krakowie rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny. Grali młodzicy. W pingpongowej imprezie wystąpił reprezentant lęborskiego klubu Ternaeben Pogoń. Był nim Sławomir Dosz. Lęborczanin okazał się najlepszym graczem z grona 40 młodzików (chłopcy urodzeni w roku 1998 i młodsi). Przed tym turniejem nie był zaliczany do głównych faworytów turnieju i został rozstawiony z numerem 6.

Po wygraniu eliminacji grupowych awansował do turnieju głównego, w którym wystartowało 16 najlepszych młodzików. Turniej główny rozgrywany był systemem pucharowym - przegrywający odpada z walki o zwycięstwo. W pierwszej grze o finał Sławomir Dosz pokonał Kamila Nalepę (UKS Stalowa Wola) 3:0 (11:4, 11:9, 11:9), w 1/4 finału Jakuba Różaka (Stella Gniezno) 3:0 (11:8, 11:5, 12:10), a w półfinale Nikodema Maćkowskiego (Junior Leszno) 3:0 (11:3,12:10, 11:6).

W finale lęborski pingpongista spotkał się z rozstawionym z numerem jeden Tomaszem Kotowskim (Żak Pisanica), którego pokonał 3:1 (8:11, 11:8, 11:9,12:10) i tym samym został zwycięzcą całych zawodów. Jest to największy indywidualny sukces sportowy tego utalentowanego zawodnika, który na co dzień reprezentuje drugi zespół lęborskiego klubu w rozgrywkach III ligi.

Równolegle do zawodów w Krakowie, w Brzegu Dolnym rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Juniorów, w którym wystąpił 14-letni pingpongista Adam Dosz (brat Sławomira). Wiekowo jest on kadetem (grał z zawodnikami o trzy lata starszymi) jednak dzięki temu, że wygrał eliminacje wojewódzkie w gronie juniorów, uzyskał przepustkę na zawody ogólnopolskie w tej kategorii.

Niestety, nie przeszedł on przez eliminacje grupowe. W grupie odniósł jedno zwycięstwo i poniósł trzy porażki, był na miejscach 33-36. Przed nim najważniejsze zawody. Za dwa tygodnie w Radzyniu Podlaskim odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów, w którym to będzie bronił pierwszego miejsca.