Ternaeben Pogoń Lębork bliska finału ligi

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Ternaeben Pogoń Lębork wygrał pierwsze półfinałowe spotkanie play off 3:0 z Gorzovią Gorzów Wielkopolski. To zaskakujące rozstrzygnięcie, bo w rundzie zasadniczej ekstraklasy dwa razy górą byli rywale.

Gorzovia w rundzie zasadniczej wygrała u siebie 3:2 i w Lęborku 3:1. Bartosz Such, Marek Prądzinski i Patryk Jendrzejewski to trio i klucz do zwycięstwa w pierwszym półfinale. Faza play off, podobnie jak przed rokiem, rozgrywana jest do dwóch wygranych setów i przyniosła pierwszą niespodziankę. Rola faworyta nie posłużyła gościom. W pierwszym pojedynku spotkali się Bartosz Such i gwiazda czeskiego pingponga Martin Olejnik. Pierwszego seta wygrał popularny "Olej". Dwie pozostałe partie doskonale rozegrał Such. Reprezentant Polski wygrał 2:1.

W kolejnym boju spotkali się Marek Prądzinski i Chińczyk Yu Tang. Podobnie jak w pierwszym starciu meczu rozpoczynający set należał do zawodnika z Gorzowa Wlkp. Jednak Prądzinski nie pozostawił złudzeń Chińczykowi i kolejne dwa sety rozstrzygnął na swoją korzyść. W ostatniej grze pomiędzy Patrykiem Jendrzejewskim i Radosławem Żabskim ważyły się losy tego spotkania. Najpierw zwyciężył zawodnik z Lęborka, by przegrać w drugiej odsłonie 13:15 na przewagi (Jendrzejewski nie wykorzystał czterech meczboli).

Trzeciego seta jednak wygrał lęborczanin.
- W Lęborku kibice zobaczyli emocjonujący mecz pingpongowy z udziałem czołowych drużyn ekstraklasy. Boje toczyły się prawie dwie godziny - powiedział Wojciech Potrykus, trener i prezes sekcji tenisa stołowego w lęborskim klubie. - Udowodniliśmy, że Gorzovię też można pokonać. Bez względu na wyniki rewanżowych meczów to i tak mamy udany sezon. Brąz już zdobyliśmy. Wejście do finału byłoby nadmiarem szczęścia. W sporcie przecież wszystko jest możliwe.

Oto szczegółowy zapis gier (na pierwszym miejscu gracze z Lęborka): 1:0 - Bartosz Such - Martin Olejnik 2:1 (7:11, 11:8, 11:9); 2:0 - Marek Prądzinski - Yu Tang 2:1 (7:11, 11:3, 11:8); 3:0 - Patryk Jendrzejewski - Radosław Żabski 2:1 (11:9, 13:15, 11:7). Rewanżowe spotkanie Gorzovia - Ternaeben Pogoń rozegrane zostanie w Gorzowie Wlkp. Będzie to dzisiaj (26 kwietnia) o godz. 20.15. Z tego meczu przewidziana jest bezpośrednia transmisja, którą przeprowadzi stacja ogólnopolską Orange Info Sport (dla mieszkańców Lęborka dostęp w osiedlowej sieci Kores - kanał 37).

W drugiej parze play off zmierzą się Morliny - Bogoria. Mecze 27 i 29 kwietnia.

Podajemy pozostałe wyniki meczów w 18. serii: Opoka - Bogoria 2:3, Gorzovia - KU AZS Politechnika 3:0, Morliny - GLKS 3:1, Pełcz Diamant - ZKS 1:3. Szeregi pingpongowej ekstraklasy męskiej opuszczają zespoły : Pełcz Diamant Górki Noteckie i Odra Głoska.

10. Odra Głoska 18 2 13-53
Przy tej samej liczbie punktów o wyższej lokacie decydowały bezpośrednie mecze z udziałem zainteresowanych drużyn.
Legenda: M - liczba meczów, P - punkty zdobyte, SZ - sety zdobyte, SS - sety stracone.