Tomasz Błoński zdobył złoto w Warszawie

res
Tomasz Błoński na najwyższym stopniu podium.
Tomasz Błoński na najwyższym stopniu podium. archiwum
1200 judoków stanęło na starcie Międzynarodowego Pucharu Polski Judo Warsaw Open. Zawody te przyciągnęły liczne reprezentacje z całej Europy oraz zawodników z Polski.

Startowało w nich ośmiu zawodników Gryfa-3 Słupsk. Rewelacyjnie zaprezentował się Tomasz Błoński (46 kg) walczący w kategorii U-17 zdobywając złoty medal. Tomek będący młodzikiem po raz kolejny pokazał, że nie boi się rywalizować ze starszymi zawodnikami i w pokonanym polu pozostawił M. Danyka (Ukraina), D. Ciecierzyńskiego (Judo Fight Klub), a w walce finałowej przed czasem pokonał reprezentanta Białorusi Vitalija Sermiazkę.

Srebrny medal w wadze do 55 kg wywalczył Patryk Kastner , startujący w grupie wiekowej U-15. Do rywalizacji w tej wadze przystąpiło 39 zawodników. Patryk stoczył 5 walk, cztery wygrywając. Pokonał D. Titaeva (Rosja), I. Barniewskiego (Akademia Judo), D. Zygubilewicza (Łotwa), T. Richtera (Niemcy). Tylko w finałowej walce musiał uznać wyższość reprezentanta Słowenii D. Rogelji. Występ tych judoków był bardzo wysoko oceniony przez obserwatorów i trenerów.

Punktowane 7 miejsca wywalczyli Jakub Siedlikowski (50 kg) U-15, dla którego był to pierwszy start w tak dużym turnieju. Stoczył 4 walki (2 wygrywając) oraz Gabriela Błońska startująca w wadze do 70 kg w grupie wiekowej U-17. Na eliminacjach występy zakończyli Rafał Błoński, Jakub Konecki, Przemysław Błoński oraz Robert Błoński. Trenerzy są bardzo zadowoleni ze swoich podopiecznych a ich sukcesy potwierdzają że praca w słupskim Gryfie-3 prowadzona jest prawidłowo i przynosi efekty.