Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa elektroniczny nabór do miejskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Słupsku

maz
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. Pixabay.com
Rekrutacja do klas I szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w miejskich szkołach Słupska na rok szkolny 2019/2020 rozpoczęła się 13 maja. Wnioski uczniów będą przyjmowane do 18 czerwca. Składanie wniosków odbywa się poprzez system elektroniczny NABO.

W tym roku nabór do szkół ma charakter podwójny, bo jednocześnie o miejsce w nowych szkołach ubiegać się będą absolwenci ostatnich klas trzecich gimnazjów oraz pierwsi absolwenci zreformowanych podstawówek. Z tego względu zainteresowani muszą się logować pod odrębnymi adresami:
https://ponadgimnazjalne-slupsk.nabory.pl – absolwenci gimnazjum
https://ponadpodstawowe-slupsk.nabory.pl – absolwenci szkół podstawowych

- To wszystko powoduje, że we wszystkich szkołach będą funkcjonowały dwie niezależne komisje rekreutacyjne, choć będą działać na tych samych zasadach - wyjaśnia Anna Sadlak, obecna dyr. Wydziału Edukacji w słupskim ratuszu.

W Słupsku w rekrutacji elektronicznej bierze udział 18 szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Słupsk: 4 licea ogólnokształcące, 1 liceum sztuk plastycznych, 1 liceum dla dorosłych, 5 techników, 5 branżowych szkół I stopnia, 1 branżowa szkoła specjalna I stopnia i 1 szkoła policealna.

O zakładce „Oferty placówek” na stronie ratusza (www.slupsk.pl) znajdują się szczegółowe informacje o ofercie poszczególnych szkół. Natomiast w zakładce „Harmonogram rekrutacji…” znajdują się wszystkie niezbędne daty i konieczne czynności przy ubieganiu się absolwenta gimnazjum i szkoły podstawowej o przyjęcie do wybranej szkoły, co wynika z zapisów zarządzenia nr 4/2019 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2019 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2019/2020, do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klas pierwszych szkół ponadpodstawowych oraz na semestr pierwszy szkół policealnych i szkół dla dorosłych w województwie pomorskim na rok szkolny 2019/2020.

Jedno jest wszakże pewne: uczeń zakłada konto samodzielnie.

- Wypełnienie obowiązkowego elektronicznego wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły ponadpodstawowej wymaga ułożenia listy preferencji kandydata. Na jej 1. pozycji powinien znaleźć się oddział – klasa w szkole, na której uczniowi najbardziej zależy, w której chciałby się uczyć. Jednocześnie można ubiegać się o miejsce tylko w trzech szkołach, ale w wielu oddziałach w każdej z nich - dodaje dyr. Anna Sadlak.

Po wprowadzeniu wszystkich ocen, wyników egzaminów i osiągnięć kandydata system będzie je przeliczał na punkty, sumował i zgodnie z uzyskaną liczbą punktów wskaże, do którego oddziału z listy preferencji kandydat się zakwalifikuje. Im dłuższa lista preferencji tym większe szanse na dostanie się do szkoły, nie ma możliwości zakwalifikowania się do kilku oddziałów.

System pozwala na bieżące monitorowanie rekrutacji, zawiera aktualne dane o szkołach, ich ofercie edukacyjnej, kandydacie i jego preferencji oraz o wolnych miejscach. Każdy uczeń może śledzić rekrutację przez internet i otrzymywać informację o swoich szansach.
Ostateczne wynik naboru uczniowie poznają 12 lipca. Tam, gdzie będą jeszcze wolne miejsca, nabór będzie trwał do końca sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza