Trzecia porażka Drutexu w rundzie rewanżowej

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Drutex - Bytovia
Drutex - Bytovia Fot. Archiwum
Bałtycka III liga Drutex-Bytovia przegrał trzeci mecz w rundzie rewanżowej. Tym razem 0:1 w Dębnie Lubuskim z tamtejszym Dębem.

Po tej porażce bytowski zespół znalazł się w strefie zagrożonej degradacją z Bałtyckiej III ligi.
Początkowo lepiej radzili sobie zawodnicy Dębu, którzy starali się długo utrzymywać przy piłce. Już w 2. minucie strzałem z woleja popisał się kapitan miejscowego zespołu Roman Majchrzak, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości. W kolejnych minutach gra toczyła się przede wszystkim na połowie Druteksu-Bytovii, który jednak dobrze się bronił i często nie dopuszczał rywali do sytuacji strzeleckich. W 30. minucie po rzucie rożnym bytowski obrońca Dariusz Kasperowicz nie upilnował Łukasza Dłubisa, który dopełnił formalności i Dąb objął prowadzenie 1:0. Tej zdobyczy gospodarze dzielnie bronili przez pozostałe 60 minut grania.

W 43. minucie bytowski pomocnik Artur Kobiella był bliski wpisania się na listę strzelców. Zabraklo mu szczęścia, bo po jego uderzeniu piłka została wybita z linii bramkowej przez obrońcę Dębu. Co z tego, że bytowianie starali się o zmianę niekorzystnego wyniku i posiadali inicjatywę. Niestety, nie mieli sposobu na sforsowanie bloku defensywnego Dębu. W 50. minucie poprzeczka uratowała gospodarzy przed utratą gola. Skuteczność przyjezdnych pozostawiała wiele do życzenia. Ich celowniki były rozregulowane. Dotyczy to przede wszystkim trójki: Krzysztof Bryndal, Tomasz Ciemniewski i Piotr Łapigrowski.

- Uczulałem zawodników, aby do spotkania przystąpili bardzo skoncentrowani, bo to niezwykle ważny mecz - wyznał Waldemar Walkusz, trener Druteksu-Bytovii. - Nie mogę im zarzucić lekceważenia rywala, bo przecież bardzo starali się wygrać. W tym spotkaniu moja drużyna stworzyła mnóstwo sytuacji podbramkowych, a szczególnie w drugiej połowie. Niestety, zabrakło skuteczności.

Już w najbliższy wtorek (27 kwietnia) o godz. 17 na bytowskim stadionie Drutex-Bytovia spotka się z zespołem czołówki tabeli Bałtyckiej III ligi Orkanem Rumia.

Dąb Dębno Lubuskie - Drutex-Bytovia Bytów 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Łukasz Dłubis (30).
Drutex- Bytovia: Oszmaniec, Pufelski (72 Kraska), Kasperowicz, Cierson, Jóźwiak - ż.k. (46 Oblizajek), Bryndal, P. Łapigrowski - ż.k., A. Kobiella - ż.k., Chylewski, Ciemniewski (65 Wirkus), Markowski (35 Toczek).