Turniej o Puchar Starosty Słupskiego. Rywalizowali szachiści

oprac. Wojciech Frelichowski
II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Słupskiego w Szachach Szybkich o Puchar Starosty Słupskiego. Łukasz Capar
W niedzielę w Starostwie Powiatowym w Słupsku rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Słupskiego w Szachach Szybkich o Puchar Starosty Słupskiego. Rywalizowało 77 szachistów.

W turnieju zwyciężył Nikita Semenukha, student Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, zawodnik Olimpijczyka Kwakowo. Nikita Semenukha zdobył w dziewięciu partiach 8,5 punktu. Dodajmy, obronił tytuł zdobyty w tym turnieju rok temu.

Drugie miejsce zajął słupszczanin, również zawodnik Olimpijczyka Kwakowo, Wiktor Czaja. Zdobył w zawodach 8 punktów, przegrał tylko ze zwycięzcą.

Trzecia lokata przypadła mistrzowi FIDE z Gdańska Tomaszowi Kempińskiemu, który uzyskał 7 punktów. Szachista reprezentuje klub KS Korona Zakrzewo.

Do zawodów zgłosiło się 77 szachistów z Polski, Ukrainy i Czech. Był to najsilniej obsadzony turniej szachowy w Słupsku w tym roku.

W poszczególnych kategoriach najlepsi byli: Monika Owczarek z Białego Króla Wisznia Mała, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet; Kazimierz Marszk z UKS Wda Lipusz w klasyfikacji seniorów 65+; Michał Walter z Siemianic był najlepszym zawodnikiem z powiatu słupskiego, a Dariusz Chmielewski z KUKS Remus.

Wśród juniorów najlepsi byli zawodnicy ze Słupskiej Akademii Szachowej: Wiktor Czaja i Adam Piątak. W klasyfikacji do lat 8 najlepszy był Kajetan Krasowski z UKS Korona Gdańsk. Do lat 10 – Igor Ziomek z UKS MDK Gdynia. Do lat 12 – Franciszek Słupski z Motarzyna, do lat 14 – Kuba Protas z Olimpijczka Kwakowo.

Zawody organizowała Słupska Akademia Szachowa i Starostwo Powiatowe w Słupsku, sędziował sędzia klasy międzynarodowej Przemysław Owczarek.