Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 92:81

Zakończyła się nasza relacja online ze Zgorzelca, z meczu Turów - Energa Czarni.
Turów Zgorzelec - Energa Czarni Slupsk 92:81

Turów Zgorzelec - Energa Czarni

(fot. Fot. Łukasz Capar)

20.22

Koniec 92:81. Ostatnia kwarta pokazała, że byłą szansa. Ale za późno zaczęliśmy być zespołem równym gospodarzom.

Niestety.

Ładna to porażka, ale porażka.

20.20

Tak... Burks za szybko oddaje kolejny rzut. Przegramy chociaż jeszcze 33 sekundy do końca. Za późno Czarni ruszyli do walki. Za późno

90:81

20.19

Sroka na czystej pozycji za trzy - nie trafił. Przegraliśmy!? 87:81

20.18

Nerwów coraz więcej Booker 2+1 86:81

20.16

Czyżbyśmy znowu - jak z Liege w Słupsku - mieli ładnie przegrać.

Gramy w końcówce ofiarnie w obronie ale ciut za późno to wszystko. Taki zryw...

20.14

2 minuty do końca, mała szansa, ale jest. Jakby trafić szóstkę w totka, grając raz na miesiąc. 85:75.

20.12

85:75

20.10

Czas dla gospodarzy. Jezu tu się coś zaczyna dziać!!!!!!! 83:75.

Burks wchodzi sam i zdobywa punkty. W sali momentalnie gorąco.

20.09

83:73 - zbliżamy się, obrona na całym parkiecie

20.07

Trójka Bennetta dobitka Cesnauskisa i kolejna przerwa. 83:71.

W Zgorzelcu wszyscy na trybunach dziwnie spokojni. Wygrali? Okorn jeszcze nie poddaje się, może Bennett mu pomoże, bo gra dobry i ofiarny mecz.

20.05

Prawie połowa czwartej kwarty, trzeba by być nie byle jakim zespołem aby wyciągnąć teraz remis, 83:66.

Okorn nie rezygnuje, wziął czas. Ale czy to pomoże?

20.03

Może i dało by to rezultat ale Turów ma Witkę. 83:66

20.02

Nasi zaczynają kryć każdy swego . Chyba to ostatnia szansa by tu się cokolwiek zmieniło. 80:64

20.00

To nie jest dobry mecz Chorwata, schodzi z parkietu. Zastępuje go Sroka. Nic to nie daje 78:61, powoli możemy żegnać się ze zwycięstwem.

19.58

Kedzo nie potrafi zatrzymać Witki. 76:61

19.55

Koniec trzeciej kwarty. Nasi jakby dopiero się rozgrzewali. 72:59.

19.53

Leniwie i bardzo wolno zmienia się ten rezultat po stronie Energi Czarnych. Ok, dostrzegamy, że ciut lepiej bronią. Ale to wciąż nie to. 72:59 dla Turowa

19.49

Kilka zagrań Burksa to jakby inny świat, ale to nie skutkuje. Bo koledzy nie są w stanie tego zrozumieć.

70:57 dla Turowa.

19.46

Czas dla Okorna. Tam trzeba wrzucić granat, najlepiej obronno zaczepny. To ostatnie chwile by wygrać ten mecz. 70:55 dla Turowa.

19.44

Co z tego że lepiej broniliśmy dwie akcje jak znów nie zbieramy. 70:52.

19.43

Herbatę z... Malesy. Wchodzi właśnie na boisko. 68:50

19.41

Chyba do szatni zamiast red bulli naszym wniesiono herbatę z melisy.

65:45 - największa przewaga gospodarzy.

19.39

Cały czas pod koszem mamy dziurę. 62:45.

19.37

Jeżeli chcemy wygrać to nie traćmy punktów. Przynajmniej tak łatwo. 56:39

Kedzo po raz trzeci nie trafia trójki, ale trafia spod kosza. Z naszej ławki okrzyk: defense. To Mirosław Lisztwan wznieca bojowego ducha.

19.35

Zaczyna się trzecia kwarta i od razu dwa punkty dla gospodarzy. Roszyk 54:39

19.20

Przerwa, nastąpiła. Moment na pozbieranie się totalne. Czy ktoś wniesie do naszej szatni dwie skrzynki red bulli?

52:39

19.17

Aby wygrać ten mecz to na drugą połowę musi wyjść w naszych barwach inny zespół.

Może warto podłączyć Kedzo pod prąd, albo dać mu z cztery red bulle.

Bookerowi tez by się coś przydało. W sporze Memphies - South Alabama prowadzi Bennett. Nieznacznie.

51:39.

19.14

No tak. Bennett zagra dwie akcje dobrze to w dwóch kolejnych nie wolno mu dawać piłki, bo... kroki i strata. A Leon ma już cztery przewinienia. 47:37 dla Turowa.

19.12

Obniżyliśmy skład, Leon gra piątkę. Daje to skutek - 44:37.

19.10

Demetric Bennett gra coraz lepiej - wypada to zauważyć. Jakby dostał pod choinkę trochę pary.

Niestety tylko on. 44:34.

19.08

42:31 dla gospodarzy.

Gdyby krzesło mogło mówić po ciosie z buta od Okorna powiedziałoby "ała".

19.06

Czas dla gospodarzy.

Chris Booker aby stać się kimś ważnym w tym zespole, musi w końcu ruszyć cztery litery.

Nie wchodzą nam trójki, jeśli nie złapiemy po tym piłki Turów idzie z akcją i najczęściej zdobywa punkty.

38:26

19.04

Przy słabej skuteczności nie walczymy o zbiórki, Turek jest lepszy niż Booker.

38:24 dla Turowa.

19.02

Burks nadal wygląda jakby jego zagrania były o sekundę za szybkie dla kolegów.

Tylko kto tu ma się dostosować? 36:24

19.00

Gramy na dwóch rozgrywających Mantas - Burks, ale nadal słabo zbieramy. 36:24 dla Turowa.

18.56

Koniec pierwszej kwarty. 32:22 dla Turowa.

Wnioski, po nerwach Turowa na początku Roszyk tchnął w nich ducha i przyspieszył w ataku.

Słabo dzisiaj gra Kedzo, Burks i Booker potrzebują rozpędu w ostatnich sekundach kwarty mieli udaną akcję. Słabo bronimy, słabo zbieramy.

Ciężka będzie ta droga do zwycięstwa.

18.53

W końcu Booker złapał piłkę. Po to tylko by ją zaraz zgubić.

18.52

Nie mamy zbiórek, nikt na to nie pracuje. Jakby ktoś przywiązał naszym cegły do nóg. 32:18 dla Turowa.

18.50

Wymowny gest, nasi znów słabo bronią, tracą punkty.

Okorn macha ręką jak machał w meczach z Cajasol i w Liege. Trafia za to Bennett, 30:17.

18.49

Trafienie Bookera W końcu.

28:14 dla Turowa

18.47

Jeżeli chcemy tu wygrać musimy przypomnieć sobie o obronie, bo w ataku nie idzie nam nic.

Znowu gubimy piłkę. Trzecia spartolona akcja po wejściu Burksa.

25:12 dla Turowa

18.45

Turów nadal dziurawi nas spod kosza. Wchodzą Sroka i Booker. 21:12 dla Turowa

18.44

Wchodzi Burks.

18.43

18:12 dla Turowa, słabsza chwila w obronie, słabsza skuteczność pod koszem, dwie nietrafione trójki Kedzo i mamy pierwszy czas dla Okorna.

18.42

Bailey trafia za trzy i Turów po raz pierwszy prowadzi, słabnie nam skuteczność. 15:12 dla Turowa.

18.40

Gospodarze nadal nerwowo, chyba zbiła ich z pantałyku przedemeczowa uroczystość. Kedzo, o dziwo nie trafił za trzy, a Turów w kontrze trafił za sprawą Turka. 12:11 dla Czarnych.

18.39

9:8 prowadzą Czarni. Bakić trafił po sprytnej kontrze.

18.37

Czarni trafiają z dystansu, bronią słabiej, szczególnie Roszyka. Okorn drze się jak opętany.

18.35

Gospodarze nerwowo zaczęli, Okorn już mówi coś do Kedzo, a ten trafia - 4:0 prowadzimy.

18.31

Piątka Czarnych: Mantas, Bakić, Bemetric, Leońćzyk, Kedzo

18.26

Kolejne auto ze Słupska.

Jesteśmy z wami, hej Czarni jesteśmy z wami - przebija się na trybunach.

18.25

Jest!

Miś Filipovskiego z Mirosławem Lisztwanem i Gasparem Okornem jak najbardziej na miejscu.

Sala od 5 minut klaszcze jak najęta. O meczu myślą chyba tylko nasi koszykarze. Trenują rzuty.

18.23

Jak w teatrze, z górnych balkonów na parkiet lecą kwiaty. Dużo kwiatów. Jeszcze więcej....

Jak nic otworzy kwiaciarnię... wazony z grawerką już ma.

18.21

Kolejka do Filipovskiego z prezentami dłuższa niż expose premiera Tuska na początek rządów.

No i jest "100 lat" kibiców. Wzruszyliśmy się.

18.19

Właśnie następuje ceremonia pożegnania cara.... tfu Saso Filipovskiego.

Cała sala wstaje, miły obrazek.

18.17

To miasto dla Czarnych nie jest złe. Wygrywaliśmy tu za Andrzeja Kowalczyka, wygrywaliśmy za Igora Griszczuka.

To może i za Okorna uderzmy skutecznie?

Booker - dobrze opanowany rzut z dystansu. To się RZUCA w oczy. Do meczu 13 minut.

18.14

Na trybunach były minister obrony Szmajdziński. Zły znak.

Był już w tym sezonie na meczu Czarnych w Warszawie.....

Był jednak i w Zgorzelcu, gdy Czarni wygrali tu bodaj 77:76 w 2004 roku. Czyli remis.

18.09

Nasi zawodnicy łapią się za łokcie i kolana - znak, że Witalij Sapis rządzi. Teraz tańczą kaczuchy... no ok, trochę się nabijamy.

Wyglądają na skoncentrowany zespół, naprawdę.

18.05

Hubert Pabian z walizką masera na parkiecie. Znak, że nasi znowu wyszli na rozgrzewkę. Chris Booker wygląda na kawał solidnego podkoszowego mięcha.

Wyższy niż Oduok - taki Barlett +, oczywiście w formie z poprzednich lat. Do meczu 25 minut.

17.59

Zawodnicy zeszli do szatni. Nasi też. To znak, że Okorn skończył kawę i może brać się do roboty.

17.57

Filipovskiego pożegna orkiestra górnicza!!!!!

Jakby zasłużony sztygar odchodził na emeryturę....

17.55

Gospodarze przygotowują się do pożegnania Filipovskiego, Energa Czarni jako gość nie przygotowała specjalnego prezentu.

Ale podobno Filipovski z Okornem, przyjaciele z Lubljany byli na wspólnej kawie.

Ludzi ze Słupska coraz więcej - dobił kolejny samochód.

17.51

Gospodarze tymczasem znoszą na salę wazony, pudła z kokardkami i pakuneczki.

To chyba na pożegnanie Filipovskiego. Facet dostanie ze Zgorzelca tyle flakonów że za chwilę jak nic otworzyć będzie mógł u siebie kwiaciarnię.

17.50

Pierwszy na rozgrzewce? Oczywiście Paweł Malesa.

Amerykańska trójka z mp3 na uszach. Chyba skończyli spór.

Mantas trafia za trzy jakby to była końcówka meczu z Polonią Warszawa.

Do meczu mamy 40 minut.

17.44

Dzisiaj cały dzień Antonio Burks i Demetric Bennett toczyli spory, która uczelnia jest lepsza. Memphies czy South Alamaba.

Chris Booker nie brał w tym udziału. On już dawno zaczął uważać, że nie będzie wnikał w spory maluczkich. On ze swoją akademią jest ponad....

Tyle, że w spór zaangażował się cały zespół. Może nie na tym poziomie co Saso Filipovski w obronie swojego honoru w Koszalinie, ale dyskusja, była.

Przez co i nastrój bardziej bojowy.

17.40

A jeśli chodzi o fanów to już są. Ci ze Słupska. 10 godzin tułaczki po polskich drogach, doprowadziło ich do hali w Zgorzelcu, a to dopiero pierwszy transport.

Mecz zaczyna się o godz. 18.30.

17.35

Po drodze do Zgorzelca mijaliśmy w Niemczech miejscowości założone jakby dla słupskiego trenera, a i tunel koło Budziszyna, a raczej wyjazd z niego miał jakieś takie symboliczne znaczenie - po grze Energi Czarnych widać bowiem, że wychodzą z tunelu.

Wszystko układa się jakoś po naszej myśli.