Uczniowie przypomnieli rówieśnikom o Panu Samochodziku

  Uczniowie przypomnieli rówieśnikom o Panu Samochodziku

  Anna Czerny - Marecka

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Uczniowie przypomnieli rówieśnikom o Panu Samochodziku
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  © Magdalena Kubiak

  Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku postanowili uczcić serię książek o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego.
  Jak informuje dr Magdalena Kubiak, bibliotekarka szkolna, najpierw przygotowali małą wystawę książek o przygodach Pana Samochodzika dostępnych w tutejszej bibliotece, a następnie narysowali plakat zachęcający do sięgnięcia po popularną niegdyś wśród polskiej młodzieży serię przygodową. Podsumowaniem styczniowo-lutowych działań piątoklasistów działających w szkolnym DKK było przeprowadzenie krótkich zajęć bibliotecznych z rówieśnikami z kl. VA SP Wicko na temat najciekawszych części tego cyklu.

  Pretekstem do działań piątoklasistów była pięćdziesiąta rocznica pierwszego wydania „Niesamowitego dworu”, czyli jednej z najpopularniejszych części serii przygód niestrudzonego badacza historii sztuki, Tomasza, zwanego Panem Samochodzikiem z racji posiadanego przezeń niesamowitego wehikułu. Warto podkreślić, że nie było to pierwsze tego typu działanie młodych „dekakowców” z Wicka. Już rok wcześniej przygotowali w podobny sposób „Urodziny Adama Bahdaja”.
  Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji bibliotecznej był Maksymilian Halas, uczeń kl. VA, miłośnik i znawca „Samochodzikowej” serii. Pomagali mu: Jakub Gołąbowicz, Amelia Hensoldt, Martyna Ebertowska i Katarzyna Chmielewska. Za swoje działania piątoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe z Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” oraz hurtowni książek Bonito.

  Zobacz także: Bal karnawałowy w Parchowie  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Zdjęcia