Udał się rewanż. Słupia Słupsk - Jutrzenka Płock 28:21 (wideo)

Słupia Słupsk - Jutrzenka Płock 28:21.
Słupia Słupsk - Jutrzenka Płock 28:21. Łukasz Capar
Słupia Słupsk wygrała trzeci raz w trzecim meczu pod wodzą Anity Unijat. Pokonała Jutrzenkę Płock 28:21.

W Płocku lepsza była Jutrzenka, która wygrała 38:31. W Słupsku obydwie drużyny zaczęły nerwowo i fatalnie rzucały. W 9. minucie na tablicy wyników było tylko 3:2 dla Słupi. Od tego momentu inicjatywę przejęły gospodynie i zaczęły grać z rozmachem. Szybkie i dynamiczne akcje przyniosły efekty. W 25. min Słupia prowadziła już 12:5. Również w drugiej połowie warunki gry dyktowały słupskie szczypiornistki.

Najwyższa przewaga była w 49. minucie, po golu Anny Ilskiej na 24:16. Do końca meczu Słupia kontrolowała bieg wydarzeń na boisku, ale jej zawodniczki nie uniknęły błędów. Między innymi Marcelina Budnicka na skrzydle w ataku trzy razy nie złapała piłki. Trzeba zaznaczyć, że zwycięstwo Słupi powinno być wyższe. Jej zawodniczki osiem razy trafiły w słupek, dwukrotnie także poprzeczka uratowała gości przed utratą goli. Szczypiornistki z Płocka nie wykorzystały trzech rzutów karnych. To była piąta wygrana słupskiego zespołu, w końcu opuścił on strefę spadkową.

- Mecz przebiegał pod naszą kontrolą. Zawodziła jeszcze skuteczność w ataku. Zadowolona jednak jestem z poczynań obronnych. Cieszę się ze zwycięstwa, bo nasza dobra passa trwa - oceniła Anita Unijat, trenerka Słupi. W następnej kolejce Słupię czeka daleki wyjazd do Nowego Sącza, gdzie podejmowana będzie przez Dwójkę.

Słupia Słupsk - Jutrzenka Płock 28:21 (16:9)
Dla Słupi bramki zdobyły: Agnieszka Łazańska - 7, Katarzyna Cieśla - 7 (na zdjęciu z piłką), Aleksandra Lisiecka - 5, Małgorzata Trawczyńska - 4, Anna Ilska - 2, Patrycja Firkowska - 2, Marcelina Budnicka - 1,Małgorzata Bogacka, Dominika Wiśniewska, Kamila Kaczanowska. W bramce stały: Agnieszka Piechnik i Iwona Łoś.