Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ustka wymienia źródła energii. Czyste powietrze nad Bałtykiem

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
W zimowe dni Ustka może pochwalić się nieskazitelnym błękitem nieba nad samym morzem. W mieście bywa różnie
W zimowe dni Ustka może pochwalić się nieskazitelnym błękitem nieba nad samym morzem. W mieście bywa różnie Bogumiła Rzeczkowska
W najbliższy poniedziałek mieszkańcy Ustki będą mieli okazję dowiedzieć się, jak otrzymać dofinansowanie z budżetu miasta oraz z programów "Czyste powietrze" i "Ciepłe mieszkanie" na wymianę źródeł ciepła czy ocieplenie mieszkania. W ratuszu odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące udzielanych dotacji.

O dotacje z budżetu miasta mogą ubiegać się indywidualni mieszkańcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i przedsiębiorcy. Dotacje obejmują przebudowę systemów grzewczych, np. wymianę pieca, podłączenie do sieci, budowę instalacji odnawialnych źródeł energii - kolektorów, fotowoltaiki, pomp ciepła, wykonywanie systemów drenażowych i systemów do gromadzenia wody opadowej i roztopowej, usuwanie z unieszkodliwianiem materiałów budowlanych zawierających azbest.

Program "Czyste powietrze" jest przewidziany dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można uzyskać dotacje na audyt energetyczny, ocieplenie ścian, stropu, podłogi, wymianę okien, drzwi, bramy garażowej, wymianę starego pieca – kotła na paliwo stałe (węgiel, drewno) – na nowoczesne źródło ciepła, instalację centralnego ogrzewania) i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, mikroinstalację fotowoltaiczną.

Natomiast program "Ciepłe mieszkanie" jest skierowany do właścicieli nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej, którzy chcą wymienić nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe i poprawić efektywność energetyczną.

Więcej informacji na temat kwot dotacji oraz sposobu i terminów składania wniosków można znaleźć na stronie internetowej Ustki. Natomiast spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia o godz. 17 w sali 101 usteckiego ratusza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza