Vacu Activ Słupsk czeka już na sezon w 2012 roku

Meczami w Pucharze Polski Vacu Activ Słupsk zakończył swój tegoroczny sezon w plażowej piłce nożnej. Łukasz Capar/archiwum

Finały odbywały się na plaży Stogi w Gdańsku, tam gdzie w tym roku rozgrywane były także mistrzostwa Polski. Vacu Activ od początku przygotowań do zmagań w Pucharze Polski miał pod górkę. Daniel Kaniewski menedżer zespołu i szkoleniowiec Adam Bogacz zdawali sobie sprawę, że ruszyły już rozgrywki ligowe na trawie i większość piłkarzy nie będzie w stanie uczestniczyć w zmaganiach na plaży, wybierając jednak walkę w swoich macierzystych klubach w grach w III i IV lidze. Stąd z nowym składem bramkarskim i w okrojonym zestawieniu słupszczanie rozegrali swoje pierwsze spotkanie z Hotelem Continental Krynica Morska.

Mimo przegrywania po pierwszej tercji 0:3, słupszczanie potrafili wyciągnąć po drugiej tercji na 3:3, a całym meczu zwyciężyć 6:5. Pięć bramek zdobył dla słupszczan Daniel Baran, jedną dołożył Adam Bogacz. W drugim meczu Vacu Activ przegrał 2:10 z KP Piórkowskimi, wicemistrzem Polski. Jak to wyglądało w tercjach? 1:2, 0:4 i 1:4. Gole strzelali Dominik Depta i Adam Bogacz. Kolejne spotkanie słupszczanie mieli zagrać z Etą Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Dogadali się z rywalami, by starcie rozegrane zostało w niedzielę o godz. 9, kiedy skład Vacu Activ będzie poszerzony i nie będzie zestawiony z sześciu zdolnych do gry zawodników. Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane w sobotę o godz. 18.

Piłkarze z Zagłębia początkowo zgodzili się. Po kilku godzinach zmienili zdanie i kategorycznie zażądali gry o godz. 18. Nie było to możliwe, słupscy zawodnicy rozjechali się już do swoich macierzystych drużyn. Vacu Activ musiał oddać walkowera 0:3. To także oznaczało odpadniecie z turnieju.

- Było to zdecydowanie niehonorowe zagranie rywali. Wiedzieli, że nie mamy składu, początkowo zgodzili się na zmianę, potem odwołali pierwszą decyzję, tłumacząc się opinią sponsora. Szkoda, że tak się stało. My ze swojej strony bardzo chcielibyśmy podziękować naszemu partnerowi Vacu Activ, a także Wodociągom Słupsk za wsparcie wyjazdu mówi Danel Kaniewski, menedżer zespołu.

Skład Vacu Activ Słupsk w meczach Pucharu Polski: Krzysztof Wasilewski, Mariusz Ratajczyk, Dominik Depta, Adam Bogacz, Daniel Baran, Michał Podedworny, Łukasz Stasiak, Grzegorz Rzadkiewicz, Tomasz Musik, Piotr Wilk.

Przypomnijmy, że w mistrzostwach kraju Vacu Activ odpadł w ćwierćfinałach z Grembachem Łódź